Podsumowanie rundy jesiennej drużyn akademii

Podsumowanie rundy jesiennej drużyn akademii 28 listopada 2023 r.
Młodzież     Drukuj

Runda jesienna w wykonaniu grup młodzieżowych naszego klubu dobiegła końca. Poniżej krótkie podsumowanie występów poszczególnych drużyn Akademii Huraganu Pobiedziska.

Zaczynamy od najmłodszej ekipy w rodzinie czerwono-czarnych, drużyny żaka. Przypomnijmy, że zespół ten brał udział w cyklu turniejów bezwynikowych pod patronatem Wielkopolskiego ZPN. W mijającej rundzie Huraganiści uczestniczyli łącznie w czterech turniejach, a ich przeciwnikami były zespoły: LPFA Łubowo, PS Gniezno i Mieszko Gniezno. W każdej serii zawodów zauważalne było zaangażowanie oraz radość z gry jakie towarzyszyły młodym adeptom futbolu co z całą pewnością będzie miało wpływ na ich rozwój indywidualny w przyszłości.

W podobnej formule rywalizował także zespół orlika, a jego boiskowymi rywalami były zespoły: AP Reissa Konin, Zjednoczeni Września oraz Mieszko Gniezno. Zawodnicy z rocznika 2014/2015 wystąpili łącznie w sześciu turniejach grając systemem 6x6. W czasie gier nasi reprezentanci często podejmowali pojedynki 1x1 oraz starali się finalizować akcje strzałami co zgodne jest z planami treningowymi dla tej kategorii wiekowej.

Prawdziwą rewelacją rozgrywek okazał się zespół młodzika. W stawce ośmiu drużyn grając systemem mecz-rewanż drużyna uplasowała się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Ogólny bilans gier zamyka się liczbą 13 zwycięstw i tylko 1 porażką przy stosunku bramkowym +61. Wszystkie spotkania z udziałem naszych przedstawicieli były ciekawymi widowiskami, w których uwidaczniały się spore umiejętności piłkarskie i mocny charakter drużyny, dzięki któremu jej wynik jest tak imponujący.

Tak samo dobrze radził sobie w mijającej rundzie zespół trampkarza. Dzięki równej, stabilnej formie czerwono-czarni w silnej lidze zajęli wysokie drugie miejsce. Gra naszej drużyny oraz osiągnięty przez nią wynik pokazał jak duży potencjał w niej drzemie.

Prawdziwy rollercoaster w jesiennej serii gier zafundowała nam drużyna juniorów. Zespół dobre mecze, w których prezentował szybki i atrakcyjny dla oka futbol przeplatał kompletnie nieudanymi zawodami, o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Bez wątpienia celem na nadchodzący zimowy okres przygotowawczy jest ustabilizowanie formy sportowej i praca nad sferą mentalną.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (lg)

Huragan Pobiedziska