Przewaga nad rywalami powiększona!

Przewaga nad rywalami powiększona! 4 czerwca 2021 r.

Maksymalna możliwa liczba widzów (ok. 250 osób) obejrzała czwartkowy hit kolejki wielkopolskiej V ligi grupy I. Lider tabeli Huragan podejmował wicelidera Pogoń Łobżenica.

Mecz zakończył się wygraną Pobiedziszczan 2:0, a obie bramki padły już w pierwszej połowie. Tym samym Huraganiści umocnili się na fotelu lidera.

Czwartkowa wygrana pozwoliła na powiększenie przewagi nad rywalami. W tym momencie, na pięć kolejek przed końcem sezonu nasz zespół ma 7 punktów przewagi nad drugą Pogonią i 8 nad trzecią Notecią Czarnków. Jednak HP ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz, u siebie z GLKS Wysoka.

Wracając do meczu, jak się później okazało rozstrzygnięty został w pierwszej połowie, w której to nasz zespół kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. W 25' i 29' minucie groźnie było pod bramką rywali za sprawą aktywnego Davida Paku-Tsheli i... obrońców Pogoni, którzy mało co nie umieścili piłki w własnej bramce po ładnej zespołowej akcji gospodarzy.

W 31' minucie było już 1:0. Pewnie "jedenastkę" po faulu na Paku wykorzystał Maciej Ratajski. Tuż przed przerwą po rzucie rożnym, zgraniu Paku-Tsheli i ponownym trafieniu "Rataja" było 2:0.

W pierwszej połowie poważnie bramce Janickiego rywale zagrozili raz. W 39' minucie strzał z dystansu odbił nasz bramkarz, do której dopadł jeden z rywali i zagrał wzdłuż linii, ale na szczęście nikt nie przeciął lotu piłki.

Po przerwie mecz bardziej się otworzył. Obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. W 70' i 73' minucie sytuacje sam na sam miał Maciej Jakubek, ale w obu górą był bramkarz Pogoni. Okazję na podwyższenie wyniku mieli również Łukasz Maciejewski, David Paku-Tshela czy Paweł Piceluk.

Rywale z kolei nie mieli nic do stracenia i w swoim stylu szybkimi akcjami starali się złamać naszą defensywę. W 54' minucie po rzucie wolnym i dobitce piłka odbiła się od słupka i wyszła poza pole gry. Z koli w 79' minucie strzał z bliska w stronę naszej bramki zablokował jeden z defensorów HP.

Mecz transmitowany był na żywo na klubowym profilu naszego klubu na facebook. Zapis spotkania dostępny tutaj. Przypomnijmy, że już w niedzielę kolejne emocje. Czerwono-czarni wyjadą na bardzo trudny teren do Wronek, gdzie o godzinie 17. zagrają z miejscowymi Błękitnymi.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski (66' Marcin Pająk), Maciej Ratajski (80' Jakub Matusiak), Łukasz Maciejewski, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak (61' Mikołaj Witaszyk), Bartosz Żołądkiewicz (60' Patryk Jóźwiak), Maciej Jakubek (74' Maksymilian Janowski), Eryk Drożdżyński, David Paku-Tshela (74' Mateusz Chachuła) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Dawid Ciążyński. (gk)