Raz na wozie raz pod wozem...

Raz na wozie raz pod wozem... 15 maja 2022 r.

Porażką zakończył się pojedynek Huraganistów z sąsiadem z ligowej tabeli. Kotwica Kórnik wygrała w Pobiedziskach 3:2 po golu strzelonym w doliczonym czasie gry.

Pomimo porażki czerwono-czarni utrzymali 5. pozycję w tabeli.

Tym samym Kórniczanie zrewanżowali się naszej drużynie za porażkę z rundy jesiennej. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie Huragan wygrał w Kórniku... 3:2 po golu strzelonym w doliczonym czasie gry.

Wracając do sobotniego pojedynku, trzeba przyznać, że kibice obejrzeli ciekawe widowisko. Od pierwszej minuty mecz był otwarty i obie drużyny tworzyły sobie sytuacje bramkowe.

W 14' minucie po rzucie rożnym bliski szczęścia był Jakub Matusiak, lecz jego strzał głową minął poprzeczkę bramki rywali. Pięć minut później piłka przeleciała wzdłuż bramki Kotwicy po dograniu Marcina Jędrzejczaka. W 24' po ciekawie rozegranym rzucie wolnym przeciwników bliski szczęścia był Radosław Jasiński.

W 31' minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Maciej Jakubek (bramkarz wybił na rzut rożny), a w 34' jeden z zawodników Kotwicy (słupek uratował HP). Wynik tuż przed przerwą otworzył niezawodny w ostatnim czasie Paweł Piceluk, którego strzał z ok. 18 metrów wpadł do bramki rywali tuż przy słupku.

Zaraz po przerwie było 2:0. Drugiego gola tego dnia zdobył Piceluk, który skierował piłkę głową do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Trepki. Niestety od tego momentu rywale mocno ruszyli do odrabiania strat...

W 54' minucie gola kontaktowego z rzutu karnego zdobył Patryk Bordych, a cztery minuty później wyrównanie dał wprowadzony chwilę wcześniej Dawid Urbanek. Wynik ustalony został w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym, zamieszaniu w polu karnym i dość przypadkowym trafieniu.

Od 75' minuty Pobiedziszczanie grali w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Macieja Ratajskiego.

W 92' wyrównać mógł jeszcze Piceluk, lecz jego strzał zablokował obrońca gości. Ostatecznie rywale wygrali 3:2, choć bardzo szkoda "wypuszczenia" dwubramkowego prowadzenia.

Skład: Sławomir Janicki - Piotr Trepka, Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Olivier Strosin - Dawid Ciążyński, Marcin Jędrzejczak (70' David Paku-Tshela), Ryszard Wierzbiński (79' Patryk Jóźwiak), Maksymilian Janowski (61' Mateusz Kozłowski), Maciej Jakubek (61' Mikołaj Witaszyk) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Filip Szkutnik, Mateusz Chachuła. (gk)