Remis na koniec przygotowań. Za tydzień liga!

Remis na koniec przygotowań. Za tydzień liga! 28 lutego 2021 r.

Siódmy, ostatni oficjalny sparing ma za sobą drużyna seniorów Huraganu. Czerwono-czarni zremisowali w Poznaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z szóstym zespołem drugiej grupy V ligi Wiarą Lecha Poznań 1:1 (1:0). Był to swoisty rewanż, bo tydzień temu z tym samym rywalem Pobiedziszczanie pod balonem przy Bułgarskiej wygrali 2:1.

Jeśli miał być to generalny sprawdzian przed ligą to nie wypadł on dobrze. W pierwszej połowie przeważali rywale co udokumentowane zostało golem w 28 minucie autorstwa Marcina Daniela po podaniu Błażeja Telichowskiego.

Pobiedziszczanie nie potrafili się "odnaleźć" na boisku choć dogodnych okazji na zdobycie bramki więcej mieli właśnie Huraganiści (m.in. sam na sam Mikołaj Plucińskiego).

Po przerwie gra wyglądała już lepiej i to nasz zespół był stroną przeważającą. Gol wyrównujący padł jednak dopiero w 90 minucie po dośrodkowaniu Bartosza Żołądkiewicza i trafieniu głową Kacpra Bienerta. Wcześniej m.in. w słupek trafił Mateusz Chachuła.

W kadrze na pojedynek z Wiarą znalazło się 17. piłkarzy. Kilku zawodników dostało w ten weekend wolne m.in. ze względu na drobne urazy.

Za tydzień inauguracja rundy wiosennej! W sobotę o godzinie 14. czerwono-czarni zagrają na wyjeździe z Leśnikiem Margonin. (gk)