Remis w derbach na koniec sezonu

Remis w derbach na koniec sezonu 24 czerwca 2024 r.

Cztery bramki obejrzeli kibicie na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach w ostatnim meczu sezonu 2023/24. Huragan zremisował w lokalnych derbach z Victorią Września 2:2 (0:1).

Huraganiści pomimo przegrywania do 77' minuty dwoma bramkami potrafili odwrócić losy meczu, choć można śmiało napisać, że przegrywali na własne życzenie.

W samej pierwszej połowie czerwono-czarni nie wykorzystali sporej ilości dobrych okazji, z kolei Victoria była skuteczna do bólu i po trafieniu w 44' minucie Arkadiusza Wolniewicza prowadziła w Pobiedziskach 1:0.

Po przerwie grający w osłabieniu od 28' minuty rywale przede wszystkim chronili dostępu do własnej bramki i czekali na szybkie kontry. W 74' minucie piękny strzał zza pola karnego Macieja Szczublewskiego dał drugą bramkę Victorii.

Pobiedziszczanie walczyli jednak do końca i w 77' oraz 84' zdobyli bramki dające ostatecznie remis. Najpierw trafił Miłosz Michalski, a później Maciej Jakubek, który przed meczem odebrał statuetkę za 100-tny mecz ligowy dla HP.

Pomimo okazji w końcówce dla zawodników trenera Damian Ludwiczaka i udało się już więcej skierować piłki do bramki i ostatni mecz sezonu 2023/24 zakończył się podziałem punktów.

Szersza fotorelacja przygotowana przez Sobieszkou Fotografia dostępna na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj. (gk)