Remis w starciu beniaminków

Remis w starciu beniaminków 20 września 2021 r.

Sporo emocji przyniósł sobotni mecz beniaminków rozegrany na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach.

Czerwono-czarni zremisowali z SKP Słupca 2:2. Do przerwy Huraganiści prowadzili 2:0, lecz ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Wynik meczu otworzył w 15 minucie Dawid Ciążyński, który wykończył ładną zespołową akcję drużyny. Osiem minut później było 2:0 po tym jak strzelec pierwszego gola minął kilku rywal i wyłożył piłkę Hubertowi Kapturowi, który zaliczył tym samym debiutanckie trafienie w zespole HP.

W pierwszych 45 minutach gospodarze stworzyli sobie co najmniej kilka dogodnych okazji do podwyższenia prowadzenia za sprawą, m.in. Macieja Jakubka (m.in. gol ze spalonego) czy Marcina Jędrzejczaka. Pod bramką HP najgoręcej było w 24’ minucie, lecz Sławomir Janicki nie dał się zaskoczyć. Ostatecznie więcej bramek w pierwszej odsłownie nie padło.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście ze Słupcy, którzy po golu kontaktowym Tomasza Koziorowskiego z 52’ minuty mocno uwierzyli w osiągnięcie korzystnego rezultatu. Trzeba zaznaczyć, że SKP przeważał całą drugą cześć meczu. Efektem tego był bardzo ładny gol strzelony w 85 minucie z ok. 14 metrów przez Kacpra Kajdana. Rywale podobnie jak HP w pierwszej odsłonie nie wykorzystali kilku korzystnych sytuacji bramkowych. Z kolei w czwartej minucie doliczonego czasu gry piłkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów gości.

Trzeba przyznać, że kibice, których ze względu na warunki pogodowe nie pojawiło się wielu obejrzeli ciekawe i emocjonujące widowisko. Obie drużyny zostawiły na boisku sporo zdrowia dzieląc się ostatecznie punktami. Warto również zaznaczyć, że obaj trenerzy (HP i SKP) ukarani zostali przez arbitra żółtymi kartkami.

Skład: Sławomir Janicki – Marcin Pająk (69’ Kacper Bienert), Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski, Daniel Brylewski – Dawid Ciążyński, Bartosz Żołądkiewicz, Hubert Kaptur (80’ Piotr Trepka), Patryk Jóźwiak (65’ Mikołaj Witaszyk), Marcin Jędrzejczak (80’ Szymon Włodarczyk) – Maciej Jakubek. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Mateusz Chachuła, Eryk Drożdżyński, Mateusz Kozłowski. (gk)