Sezon 2019/2020 zakończony.

Sezon 2019/2020 zakończony. 7 maja 2020 r.
Organizacyjne     Drukuj

"Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej podjęli decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach IV ligi i klas niższych. Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków. Decyzja co do rozgrywek III ligi zostanie podjęta 12 maja." - taki komunikat opublikowany został w dniu dzisiejszym przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej (link).

Przypomnijmy, że 10 marca WZPN zawiesił rozgrywki w związku z panującą sytuacją w kraju. Zawieszenie przedłużane było kilkukrotnie, aż ostatecznie władze związkowe zdecydowały o zakończeniu sezonu 2019/20 zachowując dotychczasowe tabele. 

Tym samym awans na czwartoligowe boiska wywalczyła z pierwszego miejsca Concordia Murowana Goślina oraz Iskra Szydłowo, która na półmetku zajmowała drugie miejsce w tabeli dające prawo do gry w barażach. Jednak zgodnie z decyzjami WZPN zrezygnowano z rozgrywania spotkań barażowych o prawo gry w IV lidze. Zespoły, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach V ligi, zostają uprawnione do gry w IV lidze w sezonie 2020/21. Gratulujemy obu drużynom awansu życząc powodzenia na boiskach IV ligi.

Huraganiści ostatecznie w zakończonym sezonie zajęli 7 miejsce w tabeli z taką samą ilością punktów co 6 i 5 zespół w stawce 16 drużyn, tracąc do lidera 6 punktów, a do wicelidera 4 oczka. 

Zakończone również zostały oficjalnie rozgrywki grup młodzieżowych, tym samym pomimo przepracowania całego, blisko 3 miesięcznego okresu przygotowawczego przez nasze drużyny, żadna ekipa nie rozegra oficjalnego spotkania w tym półroczu.

Rozgrywki nowego seoznu 2020/2021 jeśli chodzi o zespół seniorski mają rozpocząć się na początku lub w połowie sierpnia. Czas zatem myśleć już o kolejnym sezonie od strony zarówno organizacyjnej jak i treningowej wszystkich drużyn naszego klubu. (gk)

Huragan Pobiedziska