Sprawiedliwy podział punktów w starciu z ekipą z Wronek

Sprawiedliwy podział punktów w starciu z ekipą z Wronek 8 listopada 2020 r.
Seniorzy - relacja z meczu     Drukuj

Drugi ligowy remis w tym sezonie zanotowali w pojedynku z Błękitnymi Wronki piłkarze Huraganu. Warto zaznaczyć, że drugi na własnym terenie i drugi 2:2 (2:1)

Huraganiści po rozegranych XV kolejkach nadal przewodzą w tabeli V ligi z dorobkiem 35 punktów.

Mecz był raczej wyrównanym pojedynkiem, stąd z pewnością remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Warto jednak zaznaczyć, że przy odrobinie szczęścia obie drużyny mogły rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść.

W 5' minucie strzał Mikołaja Witaszyka trafił w poprzeczkę. Goście groźnie odpowiedzieli dwie minuty później po stracie w środku pola i szybkiej kontrze. Wynik w 28' minucie otworzyli rywale, którzy po akcji lewą stroną i dograniu do Brajana Burzyńskiego wykorzystali akcję sam na sam.

Do remisu dziesięć minut później doprowadził Dawid Ciążyński po dośrodkowaniu Davida Paku-Tsheli. Końcówka pierwszej części gry należała do Pobiedziszczan. Po rzucie karnym za zagranie ręką w drugiej minucie doliczonego czasu gry i trafieniu Przemysława Halasza gospodarze wyszli na prowadzenie. Warto zauważyć, że w meczu z Błękitnymi w środku pola wystąpiła dwójka naszych młodych wychowanków 18-letni Eryk Drożdżyński i 19-letni Ryszard Wierzbiński

Drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni, którzy największe zagrożenie stwarzali po prostopadłych zagraniach w boczne sektory boiska. Po jednym z nich w 63' minucie ponownie oko w oko z naszym bramkarzem stanął Burzyński i doprowadził do remisu.

Do końca oba zespoły próbowały dołożyć trzeciego gola, ale przede wszystkim myślały o zabezpieczeniu swojej bramki. Ostatecznie żadnej ekipie ta sztuka się nie udała i mecz zakończył się podziałem punktów.

Do zakończenia rundy jesiennej sezonu 2020/21 pozostały jeszcze dwie kolejki. W przyszłą sobotę o 14. na własnym terenie zagramy z Orkanem Farmutil Śmiłowo, a za dwa tygodnie na wyjeździe z Zamkiem Gołańcz.

Skład: Maciej Duszyński (46' Sławomir Janicki) - Piotr Trepka, Łukasz Maciejewski (46' Kacper Bienert), Maciej Ratajski, Mateusz Siemiński - Dawid Ciążyński (83' Mateusz Chachuła), Eryk Drożdżyński, Ryszard Wierzbiński (80' Jakub Matusiak), Przemysław Halasz, David Paku-Tshela - Mikołaj Witaszyk (62' Adam Niedzielski). Ponadto w kadrze: Marcin Jesionkowski, Marcin Pająk, Mikołaj Pluciński. (gk)