Statystyczne, indywidualne podsumowanie jesieni seniorów

Statystyczne, indywidualne podsumowanie jesieni seniorów 13 stycznia 2024 r.
Seniorzy     Drukuj

Jakże udana w wykonaniu czerwono-czarnych runda jesienna już dawno za nami. Przed rozpoczęciem przygotowań do rundy rewanżowej mamy dla was garść statystyk jakie Huraganiści wykręcili w tym okresie.

Łączna liczba minut do rozegrania w minionej rundzie z uwzględnieniem pierwszej kolejki rozegranej awansem wynosiła 1620 min. Pierwszą trójkę zawodników, którzy spędzili najwięcej minut na boisku stanowią: Patryk Jóźwiak (1550 minut), Piotr Trepka (1324), Sławomir Janicki (1260).

Kolejność zawodników, którzy wystąpili w największej liczbie meczów również otwiera nasz kapitan Patryk Jóźwiak, który zaliczył 18 występów na 18 możliwych do rozegrania spotkań. Taką samą liczbę gier ma na swoim koncie Wojciech Kłakulak a na najniższym stopniu podium znalazł się Jakub Różewicz z jednym występem mniej.

Na miano Jokera w talii trenera Ludwiczaka zasłużył Miłosz Michalski, który aż 9 krotnie pojawiał się na placu gry wchodząc z ławki. Kolejne miejsce w tej klasyfikacji zajmują ex-aequo Maciej Jakubek i Błażej Krzywicki, którzy z poziomu ławki pojawiali się na boisku 7-krotnie.

W wyścigu o miano najlepszego asystenta drużyny na czele po rundzie jesiennej jest trzech graczy z taką samą liczbą czterech kluczowych podań: Bartosz Żołądkiewicz oraz wspominani już Trepka i Różewicz.

W mijającej rundzie zespół zdobył łącznie 36 goli. Indywidualnie najskuteczniejsi okazali się Wojciech Kłakulak strzelec 6 bramek, Marcin Jędrzejczak zdobywca 5 goli i Mykhailo Mazur, który w tym okresie zaliczył 4 trafienia.

Nawiązując do najskuteczniejszych niezwykle ciekawie prezentuje się w tym względzie wynik Aleksa Silskiego. Nasz defensor zakończył rok wręcz z księgową precyzją, a jego bilans wychodzi na zero. Pozostając w strefie obrony z dumą donosimy, że defensywa Huraganu jest na ten moment najlepiej broniącą formacją w lidze.

I na zakończenie jakże budująca informacja. W meczu z Victorią Września w wyjściowej jedenastce mecz rozpoczęło trzech młodzieżowców, a w drugiej połowie grało czterech, co przy uwzględnieniu finalnego wyniku (2:1 dla HP) pozwala nam z niecierpliwością i optymizmem oczekiwać rundy rewanżowej.

Pełen obraz statystyk indywidualnych, które aktualizowane są na bieżąco w trakcie sezonu dostępny jest w zakładce Seniorzy -> Statystki zawodników. (lg)

Huragan Pobiedziska