Wygrana seniorów w pierwszym sparingu

Wygrana seniorów w pierwszym sparingu 1 lutego 2022 r.
Seniorzy     Drukuj

Zwycięstwem 2:0 (1:0) zakończył się pierwszy sparing Huraganistów w zimowym okresie przygotowawczym. Pobiedziszczanie przy Bułgarskiej pokonali trzeci zespół V ligi Wiarę Lecha Poznań. Mecz rozegrany został w poniedziałek o 20:30.

Trenerzy Kutynia i Przybylski do dyspozycji mieli 19. zawodników. Z różnych przyczyn zabrakło Bienerta, Matusiaka, Żołądkiewicza, Chachuły, Janowskiego oraz Piceluka. Warto odnotować, że w zespole rywali zagrali Hubert Wołąkiewicz, Jakub Wilk oraz Błażej Telichowski.

Czerwono-czarni do przerwy prowadzili 1:0 po trafieniu Dawida Ciążyńskiego z 14' minuty. Wynik powinien być wyższy, ale nie udało się wykorzystać minimum trzech 100% sytuacji. Ze strony rywali najgroźniej było po strzale z bocznego sektora który trafił w poprzeczkę.

Po przerwie, w 64' minucie wynik ustalił David Paku-Tshela. Ciekawostką drugiej części meczu jest fakt, że na boisku w drużynie HP przebywało aż siedmiu młodzieżowców. Debiut w seniorskiej drużynie zaliczył 17-letni wychowanek Kacper Kalczyński.

W sobotę o godzinie 15:00 w Trzemesznie rywalem HP będzie ósma drużyna kujawsko-pomorskiej IV ligi Lech Rypin. Terminarz gier kontrolnych dostępny poniżej i tutaj.

Skład wyjściowy: Sławomir Janicki - Piotr Trepka, Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski, Daniel Brylewski - Marcin Jędrzejczak, Eryk Drożdżyński, Ryszard Wierzbiński, Patryk Jóźwiak, Dawid Ciążyński - Maciej Jakubek. Po przerwie zagrali: Krzysztof Chmielewski, Mateusz Kozłowski, Olivier Strosin, David Paku-Tshela, Mikołaj Witaszyk, Filip Szkutnik, Kacper Kalczyński, Dawid Górzyński. (gk)