Wygrana w pierwszym letnim sparingu

Wygrana w pierwszym letnim sparingu 8 lipca 2021 r.

Pierwszą grę kontrolną z zaplanowanych pięciu mają za sobą Huraganiści. Nasz zespół pokonał na wyjeździe Kotwicę Kórnik 2:1 (2:0). Rywale w minionym sezonie zajęli czwarte miejsce w grupie spadkowej IV ligi.

Kolejnym sparingowym przeciwnikiem czerwono-czarnych będzie Lubuszanin Trzcianka. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 17 lipca na boisku przeciwnika.

Do przerwy Huraganiści prowadzili 2:0 po golach Macieja Jakubka z 38' i 41' minuty. Warto zaznaczyć, że w pierwszej odsłownie Pobiedziszczanie byli stroną dominującą i stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Po przerwie przewagę miał zespół gospodarzy, który gola zdobył w 63' minucie po rzucie wolnym.

W czwartkowym pojedynku w kadrze HP z różnych przyczyn zabrakło Maciejewskiego, Żołądkiewicza, Paku-Tsheli, Matusiaka, Witaszyka, Siemińskiego czy nie trenujących jeszcze z pełnym obciążeniem Niedzielskiego oraz Halasza. W drugiej połowie na boisku pojawił się 17-letni zawodnik druzyny juniorów HP Dawid Górzyński dla którego był to pierwszy występ w seniorskim zespole.

Skład wyjściowy: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski, Maciej Ratajski, Piotr Trepka, Kacper Bienert - Dawid Ciążyński, Ryszard Wierzbiński, Patryk Jóźwiak, Eryk Drożdżyński, Marcin Jędrzejczak - Maciej Jakubek. Po przerwie zagrali: Maciej Duszyński, Marcin Pająk, Marcin Jesionkowski, zawodnik testowany, Paweł Piceluk, Dawid Górzyński, Maksymilian Janowski, Mateusz Chachuła.