Wyjazdowa słabość

Wyjazdowa słabość 27 października 2019 r.

Ligowa przeciętność zagląda w oczy seniorom naszego klubu. Czerwono-czarni w dwunastej kolejce V ligi przegrali piąty mecz w rundzie ulegając 3:1 Zjednoczonym Trzemeszno na ich boisku. Tym samym Huraganiści zakotwiczyli w środku tabeli, oby nie na stałe.

O meczu w Trzemesznie za dużo napisać się nie da. Nie było to porywające widowisko. Do przerwy było 1:1. Na prowadzenie w 12 minucie wyszli gospodarze po akcji najgroźniejszego na boisku Dawida Ciążyńskiego, którego rajd zakończył zawodnik Zjednoczonych strzelając do pustej bramki. Pobiedziszczanie odpowiedzieli osiem minut później po zespołowej akcji i uderzeniu Damiana Gocałka.

O ile w pierwszej części gra naszego zespołu jeszcze „jakoś” wyglądała o tyle po przerwie wystarczy chyba odnotować, że się odbyła. Mnóstwo niedokładności, złych, momentami kompletnie niezrozumiałych boiskowych decyzji, prostych juniorskich technicznych błędów, które wołają o pomstę do nieba!!!

Jedna z nielicznych udanych akcji HP, w drugiej połowie miała miejsce w 70 minucie. Po wrzutce z lewej strony boiska dobry strzał z ok. 10 metrów zmierzający w światło bramki Eryka Drożdżyńskiego zablokował obrońca rywali.

Gospodarze dwa ciosy zadali w ostatnich minutach spotkania. W 88 minucie kolejne nieudolne w tym meczu wyprowadzenie piłki z własnej połowy przez HP zakończyło się... golem dla Zjednoczonych. W doliczonym czasie gry (6 minut) Huragan postawił wszystko na jedną kartę chcąc uratować przynajmniej jeden punkt. Niestety zamiast tego miejscowi wykorzystali kontrę i w 93 minucie ustalili wynik na 3:1 za sprawą wspomnianego Ciążyńskiego, z którym przez całe spotkanie kompletnie nie radzili sobie nasi zawodnicy.

W najbliższy wtorek o 18:00 w Swarzędzu na boisku ze sztuczną nawierzchnią zagramy z miejscowym Liderem. Stawką meczu będzie awans do finału TOTOLOTEK Pucharu Polski na szczeblu strefy poznańskiej.

Skład: Mikołaj Miczyński – Marcin Pająk (75’ Igor Watras), Mikołaj Nowak, Łukasz Maciejewski, Piotr Trepka, Kacper Bienert (60’ Daniel Brylewski) – Adam Niedzielski, Patryk Jóźwiak, Eryk Drożdżyński, Damian Gocałek (80’ Ryszard Wierzbiński) – Mateusz Chachuła (70’ Marcin Jesionkowski). Ponadto w kadrze: Marcin Putra. (gk)