Zapowiedź - sobota, 14:00, HURAGAN - Lechia Kostrzyn

Zapowiedź - sobota, 14:00, HURAGAN - Lechia Kostrzyn 22 kwietnia 2021 r.
Zapowiedź meczu     Drukuj

Huraganiści po dokładnie 161. dniach (5 miesięcy i 10 dni) wracają z ligowym pojedynkiem na stadion przy Kiszkowskiej.

W najbliższą sobotę o godzinie 14. czerwono-czarni zmierzą się w lokalnych derbach z Lechią Kostrzyn. Niestety nadal meczu z wysokości trybun nie będą mogli obejrzeć kibice.

Jesienią w Kostrzynie Pobiedziszczanie wygrali 2:0 (2:0) (newsfotorelacjaHuraganTV). Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że Lechia w tym sezonie zdecydowanie lepiej gra na wyjazdach.

16 z 26 punktów nasi sobotni rywale zdobyli na boisku rywala (5 zwycięstw, 1 remis  i tylko 2 porażki), a 12 punktów padło ich łupem w ostatnich pięciu meczach (4 zwycięstwa). Wygrali na wyjeździe m.in. z Notecią Czarnków (3:2), Pogonią Łobżenica (1:0) czy Błękitnymi Wronki (1:0). Obecnie piłkarze z Kostrzyna zajmują 12 miejsce w ligowej tabeli.

Co ciekawe ze względu na "covidowe zawirowania" w Pobiedziskach w meczu o ligowe punkty obie ekipy zmierzy się ostatni raz w październiku 2018 roku. Wówczas Huragan przegrał niespodziewanie, ale zasłużenie 2:3 (0:1). Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego meczu na kanale HuraganTV (tutaj).

Sobotnie zawody, które rozpoczną się o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach poprowadzi trójka sędziów z Kolegium Sędziowskiego z Poznania. Głównym będzie Adrian Olejniczak, a pomagać mu będą Adrian Skorczak, Mariusz Konieczny oraz Rafał Kozioł, który pełnił będzie funkcję sędziego technicznego.

Przypominamy, że w związku z sytuacją w kraju mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Wynik meczu oprócz transmisji na żywo na kanale na facebook śledzić będzie można na oficjalnym koncie klubu na Twitter (LINK). (gk)

Huragan Pobiedziska