Zapowiedź - sobota, 16:00, Polonia Chodzież - HURAGAN

Zapowiedź - sobota, 16:00, Polonia Chodzież - HURAGAN 28 maja 2021 r.
Zapowiedź meczu     Drukuj

Po 14 latach przerwy Pobiedziszczanie udadzą się do Chodzieży by zagrać ligowy pojedynek z miejscową Polonią. W sobotę o godzinie 16:00 dojdzie do na pewno bardzo ważnego dla układu tabeli meczu pomiędzy zespołem gospodarzy, a naszym Huraganem.

Ostatni raz HP gościł w mieście porcelany wiosną 2007 roku. Wtedy padł remis 2:2 (1:1), a bramki strzelali wychowankowie, Arkadiusz Świderski oraz występujący cały czas w czerwono-czarnych barwach Mikołaj Witaszyk.

Na boisku rywala Pobiedziszczanie w ligowych rozgrywkach grali sześć razy. Raz wygrali Poloniści (1:0, rok 2005), raz Huraganiści (4:0, rok 1998) i cztery razy padł remis (2x 0:0, 1:1 i 2:2).

Reprezentanci Chodzieży zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do lidera, czyli czerwono-czarnych. Należy jednak zauważyć, że Polonia ma rozegrany jeden mecz więcej. Na własnym terenie nasi sobotni przeciwnicy w obecnym sezonie 10 razy wygrali, 3 razy zremisowali i tylko 2 razy schodzili z boiska pokonani. W 15. meczach strzelili 27 goli i stracili tylko 11 (średnia 1,8 : 0,73).

Podopieczni Pawła Kutyni pojadą do oddalonej od Pobiedzisk o ok. 100 km Chodzieży z chęcią rewanżu za mecz z pierwszej rundy. Wówczas nasz zespół przegrał na własnym terenie 0:1 (news, fotorelacja, HuraganTV) po przypadkowej bramce straconej w końcówce meczu.

Sobotnie zapowiadające się arcyciekawie zawody, które rozpoczną się o godzinie 16:00 na obiekcie rywala poprowadzi trójka sędziów z Kolegium Sędziowskiego z Poznania. Głównym będzie Maciej Pelka, a pomagać mu będą Maciej Śliwiński oraz Sławomir Grzechowiak.

Wynik meczu oprócz transmisji na żywo na kanale na facebook śledzić będzie można na oficjalnym koncie klubu na Twitter (LINK). (gk)

Huragan Pobiedziska