Jesteśmy od 1937
Rywalizujemy
Realizujemy się
Szkolimy młodzież
Odnosimy sukcesy
Wspólnie

Przebudzenie juniorów i trampkarzy w wielkim stylu

17 05 23    Nie zabrakło wrażeń w weekendowych meczach naszej młodzieży. Tym razem po raz pierwszy od dawna zagrały wszystkie zespoły, najbardziej cieszyli się juniorzy i trampkarze, którzy wreszcie zagrali na miarę swoich możliwości i oczekiwań kibiców, zadowoleni mogą być także młodziki zajmujący pozycję lidera. Z kolei w meczach juniorów młodszych i starszych orlików nie zabrakło emocji pozasportowych.

        Kibice drużyny juniorów przecierali oczy ze zdumienia, kiedy piłkarze zespołu, któremu nie wiodło się dotychczas w rozgrywkach strzelali kolejne bramki faworyzowanej Sparcie Szamotuły i mecz zakończył się zwycięstwem czerwono-czarnych w imponujących rozmiarach 8-0! Wreszcie udało się zagrać w pełnym składzie i poprawę jakości od razu można było zobaczyć na boisku.

       Świetnie w ataku współpracował snajperski duet Wojciech Tymczyszyn - Krystaian Błachowiak, którzy zakończyli zawody z odpowiednio czterema i dwoma bramkami, dwie pozostałe dołożył pomocnik Igor Watras. Liczymy, że był to przełomowy mecz w rozgrywkach i teraz podopieczni Roberta Raszewskiego zaczną marsz w górę tabeli.

       Niestety gorzej powiodło się juniorom młodszym, którzy przegrali ważny mecz z Napem w Nowym Tomyślu 2-3. Emocje w tym spotkaniu sięgały zenitu, losy wyniku ważyły się do ostatnich minut, w których doszło między innymi do bijatyki młodych piłkarzy przy biernej postawie sędziego zawodów, który nie był najmocniejszym akcentem widowiska i niespecjalnie potrafił okiełznać temperament młodych zawodników. To gospodarze zachowali jednak więcej zimnej krwi i zdołali zdobyć zwycięskiego gola. Bramki dla Huraganu zdobyli Mateusz Łaczkowski po strzale z rzutu wolnego z około 30 metrów oraz Marcin Jesionkowski po zagraniu Rysia Wierzbińskiego. Szkoda straconych punktów, ale już w sobotę w Pobiedziskach bardzo ważny i być może decydujący o awansie mecz ze Spartą Oborniki.

      Rewelacyjny mecz zagrali w końcu trampkarze, którzy również będą się liczyć w walce o awans po pokonaniu w Plewiskach bezpośrednich rywali 4-2. Nareszcie zobaczyliśmy zespół grający z pomysłem, dużo operujący piłką, który do tego przełamał dotychczasową niemoc strzelecką. Dwie bramki dla HP zdobył Maks Janowski, po jednej Eryk Drożdżyński i Ignacy Bartniczak.

      Do meczu na szczycie tabeli doszło w lidze młodzików, gdzie spotkały się niepokonane w rundzie wiosennej lider Huragan z wiceliderem Koziołkiem Poznań. Oba zespoły podeszły do spotkania z dużym respektem dla przeciwnika, grały też bardzo uważnie w obronie i niewiele było okazji bramkowych. W efekcie padł bezbramkowy remis, bardziej korzystny dla naszych piłkarzy, którzy pokonali przeciwników w spotkaniu wyjazdowym i dzięki korzystniejszemu bilansowi bezpośrednich spotkań prowadzą w tabeli.

       Cenny remis 2-2 z Nielbą wywalczyła na bardzo trudnym terenie w Wągrowcu ekipa starszych orlików. Bramki dla Huraganu zdobyli Tymek Hetmańczyk oraz Antek Misiur. Niestety po meczu doszło do nieprzyjemnych kontrowersji, ponieważ zakwestionowany został wiek jednego z naszych zawodników i ostateczną decyzję co do wyniku podejmie WZPN. Warto zaznaczyć, że każdy nasz zawodnik to prawidłowy w tych rozgrywkach rocznik 2006. 

Trochę pechowo i z minimalnych rozmiarach 7-9 przegrała w Swarzędzu z Liderem nasza najmłodsza drużyna. Bramki dla Huraganu w tym meczu strzelali Kuba Sujka i Olivier Niesiałowski po 2, Basia Wierzbińska, Mikołaj Młody i Kacper Zieliński po 1.

wiosna17

Sponsor strategiczny

Logo Pobiedziska moc

Sponsor główny

Pawlowski

Grzeczka

 

 

Sponsor premium

kruszgeo sp

tiptopol1

pawelkrawczyk

logo AGROBEX granat 175 100 biały

sgb

witrans1

kosbruk

Mini stal B sp

 

 

Sponsor

Partner