Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Kolejne trzy punkty zostają w Pobiedziskach!

19 05 29 1    Dwubramkowym zwycięstwem zakończył się ligowy pojedynek Huraganu ze Spartą Złotów. Czerwono-czarni w zaległym meczu XXIV kolejki spotkań pokonali rywali 2:0.

Było to siódme ligowe zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Pawła Kutyni. Tym samym nasz zespół umocnił się na drugim miejscu w tabeli z przewagą czterech oczek nad Wełną Skoki i stratą jednego do lidera TPS Winogrady Poznań.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy w pierwszej części meczu byli stroną przeważającą tym bardziej, że rywale jak większości drużyn próbowali atakować grając długą piłką. Bramkarza rywali na początku spotkania niepokoili m.in. dwukrotnie Mikołaj Witaszyk, Mateusz Chachuła czy Marcin Jędrzejczak. Wynik jednak otworzył w 24 minucie Marcin Jesionkowski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i skierował piłkę do bramki Sparty.

Kiedy wydawało się, że Huraganiści pójdą za ciosem po przerwie mecz się wyrównał. W poczynaniach obu drużyn było sporo niedokładności, co mocno wpłynęło na poziom zawodów. W 67' gola na 2:0 zdobył Mikołaj Witaszyk dla którego było to 99 ligowy gol w barwach Huraganu. Do końca spotkania wynik pomimo kilku okazji już się nie zmienił i ostatecznie kolejne trzy punkty zostały w Pobiedziskach.

W kadrze na to spotkanie zabrakło pauzujących na za kartki Piotra Trepki, Patryka Jóźwiaka oraz Bartłomieja Kubickiego i nadal kontuzjowanego Davida Paku-Tsheli.

Skład: Dominik Nowicki - Daniel Brylewski, Mateusz Siemiński, Jakub Matusiak, Kacper Bienert (73' Bartosz Stasiak) - Marcin Jędrzejczak (82' Mateusz Pawłowski), Damian Gocałek, Ryszard Wierzbiński, Marcin Jesionkowski - Mateusz Chachuła (73' Kamil Grzybowski), Mikołaj Witaszyk (67' Igor Watras). Ponadto w kadrze: Marcin Putra, Adam Ostajewski. (gk)