XI kolejka - 14-10-2018

GLKS Wysoka 0 : 3 HURAGAN Pobiedziska

Nielba z kompletem punktów

18 05 01

Bez punktów z wyjazdu do Wągrowca wrócili podopieczni Pawła Kutyni. Gospodarze wygrali 2:0. Kluczowe okazało się pierwsze 20. minut meczu.

Nielba zdecydowanie lepiej weszła w mecz i już w 4. minucie prowadziła 1:0 po golu wyróżniającego się przede wszystkim na początku meczu Rafała Leśniewskiego.

Niestety piętnaście minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik wykorzystując rzut karny.

Kolejny mecz pokazuje, że posiadanie w swoich szeregach zawodników z ligową przeszłością to dla drużyn na tym poziomie spory "handicap". Wspomniany Leśniewski to były piłkarz Zawiszy Bydgoszcz, Olimpii Elbląg czy Chojniczanki Chojnice.

W pierwszej części gospodarze byli zespołem lepszym, który kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Po przerwie jednak to Huraganiści mieli przewagę.

Najlepszą okazje w 73. minucie, która mogła odmienić losy meczu i dać jeszcze większego kopa czerwono-czarnym miał Mateusz Chachuła. Niestety nasz napastnik nie trafił z kilku metrów w światło bramki.

W końcówce czerwono-czarni próbowali długimi piłkami zaskoczyć defensywę żółto-czarnych, z kolei Nielba groźnie kontratakowała ale wynik już nie uległ zmianie.

Skład: Sebastian Majchrzak - Marcin Pająk, Szymon Ignaczak, Patryk Jóźwiak, Mateusz Siemiński - Kacper Bienert (46' Marcin Jędrzejczak), Mariusz Olczyk, Piotr Trepka (77' Maciej Sommerfeld), Mateusz Chachuła, Mikołaj Szymocha (68' Mikołaj Witaszyk) - David Paku-Tshela. Ponadto w kadrze: Mikołaj Miczyński, Ryszard Wierzbiński, Igor Watras, Mateusz Roszak. (gk)