Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Kolejny dobry mecz, niestety mecz bez punktów...

16 09 04 1

Trzeciej porażki z rzędu, drugiej u siebie doznali piłkarze Huraganu. Pobiedziszczanie po bardzo wyrównanym meczu ulegli spadkowiczowi, byłemu III-ligowcowi Unii Swarzędz 0:1. Jedynego gola spotkania w 78. minucie gry zdobył wychowanek Lecha Poznań Marek Gołembowski. Była to czwarta porażka HP w tym sezonie, w tym trzecia 0:1.

Spotkanie z rywalem zza miedzy poziomem nie porwało ok. 180. kibiców zgromadzonych na pobiedziskim stadionie, aczkolwiek to czerwono-czarni mieli zdecydowanie więcej sytuacji do zdobycia bramki. Początek spotkania należał do gospodarzy. Już w 7. minucie powinno być 1:0. Przemysław Andrusieczko w sytuacji sam na sam oddał strzał na bramkę, lecz piłkę z linii w ostatniej chwili wybił defensor gości Mikołaj Nowak. Kilkanaście minut później groźnie strzelał Wojciech Tymczyszyn i ponownie Andrusieczko, lecz w obu sytuacjach bezbłędnie spisał się bramkarz gości Andrzej Budnik.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli piłkarze Unii. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce, próbując zagrozić bramce strzeżonej przez debiutującego w Huraganie Bartosza Gibasiewicza. Udało im się to dwukrotnie, w obu sytuacjach dobrze zachował się wspomniany były golkiper Lubuszanina Trzcianka. Niestety w 78. minucie gry po stracie piłki w akcji ofensywnej, goście wyprowadzili kontratak po którym padła bramka dla przyjezdnych. Po nieudanym dośrodkowaniu z lewej strony zmierzającą do bramki piłkę próbował łapać nasz bramkarz, lecz ta wypadła mu z rąk i z bliska do bramki wepchnął ją wprowadzony wcześniej Gołembowski.

Po stracie gola rozjuszeni Huraganiści ruszyli do ataków. Najpierw w 82. minucie w poprzeczkę trafił Wojciech Tymczyszyn, w 86. minucie z 5. metrów głową w bramkarza trafił Oskar Włodarczyk, a w ostatniej akcji meczu Przemysław Andrusieczko strzelił głową minimalnie obok słupka bramki Budnika

Skład: Bartosz Gibasiewicz - Mikołaj Kidawa (83' Adam Napieralski), Marcin Pająk, Patryk Cegielski, Arkadiusz Powałowski (68' Marcin Jackowiak) - Ahmed Alaa, Patryk Jóźwiak, Przemysław Andrusieczko, Damian Gocałek (83' Oskar Włodarczyk), Mateusz Gawroński (67' Tymoteusz Urbański) - Wojciech Tymczyszyn. Ponadto w kadrze: Marcin Kamiński, Bartosz Gołębiowski, Mateusz Siemiński.

Krótka fotorelacja przygotowana przez Piotra de Bevera dostępna TUTAJ. (gk)