Jesteśmy od 1937
Rywalizujemy
Realizujemy się
Szkolimy młodzież
Odnosimy sukcesy
Wspólnie

Nie najlepszy weekend młodych Huraganistów

19 04 10      Młodzi piłkarze Huraganu Pobiedziska tej kolejki wiosennej rundy nie zaliczą do specjalnie udanych, ponieważ żadna z ekip rywalizujących o ligowe punkty nie zdołała zgarnąć pełnej puli.

     W piłce młodzieżowej nie o wynik jednak głównie chodzi, a o długofalową perspektywę rozwoju. Tym niemniej zwycięstwa w sportowej rywalizacji zawsze smakują wyjątkowo, więc mamy nadzieję, że będą one udziałem naszych młodych piłkarzy już w przyszłym tygodniu.

      Najbliżej celu byli juniorzy, choć remis na wyjeździe uratowany w 3 minucie doliczonego czasu smakuje niemalże jak zwycięstwo. Do przerwy w Luboniu, w meczu z miejscową Stellą Huragan utrzymywał kontakt z gospodarzami, przegrywając 1:2. Bramkę dla pobiedziszczan strzelił niezawodny Marcin Jesionkowski. W drugiej połowie opłaciła się determinacja i walka do samego końca, a gola dającego upragniony remis zdobył Dawid Hamera. Juniorzy więc z podziałem punktów w ten weekend.

     Niespodziewanie wysokiej porażki doznał zespół młodzików, który w wyjazdowym meczu w Szamotułach uległ miejscowej SPN aż 0:5, do przerwy przegrywając już trzema bramkami. Widowisko było emocjonujące, lecz wynik odzwierciedla przewagę jaką w tym spotkaniu mieli gospodarze. Sportowiec po porażce najchętniej natychmiast chciałby dostać szansę rehabilitacji. Taką możliwość zespół prowadzony przez trenera Adama Stachowiaka otrzyma już w najbliższy piątek, kiedy to gościł będzie drużynę UKS Śrem. Liczymy, że sportowa złość zmobilizuje młodych Huraganistów i szybko zapomną o wysokiej przegranej.

     Zwycięstwa nie odniósł również zespół orlików, który uległ na własnym boisku Pelikanowi Niechanowo 3:6 (2:4). Mimo wielu okazji strzeleckich, których wykorzystanie pozwoliłoby myśleć chociażby o remisie, to goście cieszyli się ze zwycięstwa. Mamy nadzieję, że dobra postawa w przedsezonowych meczach sparingowych niebawem przełoży się na ligowe zmagania. Do siatki Pelikana dwukrotnie w tym meczu trafił Igor Grzegorczyk, jedną bramkę dołożył Bruno Fabiański.

    Ostro przygotowuje się do turniejowych startów drużyna żaków, która rozegrała kilka spotkań w ubiegłym tygodniu, m.in. z Jurandem Koziegłowy i Victorią Września, a także zaliczając turniej w Gnieźnie, gdzie mecze rozgrywane były z podziałem na roczniki 2010 i 2011. Mimo, że nie prowadzono tam klasyfikacji warto odnotować, że nasi chłopcy wygrali dziewięć spotkań przy zaledwie jednym remisie.

     Po szczegółowe informacje zapraszamy na oficjalny profil naszej Akademii na facebooku. (mg)

sponsorzy wiosna18

Sponsor strategiczny

Logo Pobiedziska moc

Sponsor główny

Pawlowski

Grzeczka

 

 

Sponsor premium

kruszgeo sp

tiptopol1

pawelkrawczyk

sgb

witrans1

kosbruk

Mini stal B sp

 

 

Sponsor

Partner