XXX kolejka - 02-06-2018

HURAGAN Pobiedziska 0 : 2 UNIA Swarzędz

Relacje

Tuż za podium we Wrześni

17 01 06    Turniejem halowym we Wrześni zainaugurowali rok 2018 piłkarze drużyny seniorów Huraganu.

Czerwono-czarna mieszanka rutyny i młodości zajęła czwarte miejsce przegrywając w półfinale ze zwycięzcą zawodów Victorią Września.

W meczach grupowych Pobiedziszczanie pokonali Lechię Kostrzyn oraz przegrali z silnym zespołem złożonym z trenerów Szkółki Piłkarskiej FOX, którzy na co dzień występują w różnych zespołach regionu.

Czytaj więcej...

VI Gala Huraganu Pobiedziska przeszła do historii

17 12 2       W niedzielę 17 grudnia w Auli Kompleksu Edukacyjno-Sportowego odbyła się kolejna już VI Gala Piłkarska Huraganu Pobiedziska, w trakcie której podsumowano mijający 2017 rok.

Impreza w 100% przygotowana przez pasjonatów sportu i społeczników jak zawsze wypadła profesjonalnie. Nie zabrakło występów artystycznych wokalistki Mai Włodarczyk, iluzjonisty Karola Drzewieckiego oraz cheerliderek Huragan Girls

W wypełnionej po same brzegi auli (ponad 300 osób) Zarząd Huraganu w ponad dwugodzinnym multimedialnym show podsumował mijający rok, przedstawił perspektywy swojego działania na rok 2018 oraz wyróżnił pucharami zawodników wszystkich grup w kilku kategoriach.

Czerwono-czarna młodzież obecna na meczu Lecha

17 12 11    Młodzi, czerwono-czarni zawodnicy dopingowali w niedzielę drużynę Lecha Poznań w meczu z Cracovią Kraków.

Zawodnicy naszego klubu w silnej liczbie ponad 50. osób, w towarzystwie dzieci oraz młodzieży z obszaru Wielkopolski, mogłi zobaczyć grę zawodowców na dużym stadionie, która z pewnością zainspiruje ich do dalszego rozwijania swoich umiejętności.

Remis z Wartą Śrem na koniec przygotowań

17 07 29      Bezbramkowym remisem zakończył się ostatni mecz sparingowy piłkarzy Huraganu. Czerwono-czarni zremisowali na własnym terenie z czołowym zespołem klasy okręgowej Wartą Śrem 0:0.

Był to piąty, zarazem ostatni mecz towarzyski przed rozpoczęciem zmagań ligowych. Komplet wyników gier kontrolnych naszego zespołu można zobaczyć tutaj.

Trener Paweł Kutynia miał do dyspozycji 17 zawodników. W kadrze zabrakło m.in. kontuzjowanych Mateusza Siemińskiego, Adama Napieralskiego, Arkadiusza Powałowskiego, Damiana Gocałka oraz dwójki nowych graczy, którzy dołączą do pierwszej drużyny naszego klubu.

Gra lepsza od wyniku

17 07 26      Po dwóch towarzyskich wygranych z rzędu z Obrą Kościan (3:1) i Orkanem Konarzewo (2:1) tym razem czerwono-czarni przegrali z przedstawicielem kujawsko-pomorskiej IV ligi Unią Janikowo 3:1 (2:1).

Z powodu obfitych opadów deszczu czego efektem było zalanie płyty głównej w Pobiedziskach mecz rozegrany został ostatecznie na wyjeździe.

Trener Paweł Kutnia w czwartej grze kontrolnej miał do dyspozycji 18. zawodników. Zabrakło kontuzjowanych Adam Napieralskiego, Damiana Gocałka i Grzegorz Karasiewicza oraz Mikołaja Witaszyka, Mikołaja Kidawy i Igora Watrasa.

Huragan silniejszy od Orkanu

22 07 17      W trzecim sparingu letnich przygotowań Huraganiści wygrali u siebie z występującym w klasie okręgowej Orkanem Konarzewo 2:1. Był to trzeci mecz kontrolny podopiecznych trenera Pawła Kutyni.

Na prowadzenie wyszli goście, którzy wykorzystali rzut karny podyktowany za faul w 29' minucie gry. Mecz nie był porywającym widowiskiem. Orkan ograniczał się głównie do zagrywania długich piłek, a po gospodarzach dało się zauważyć zmęczenie spowodowane trudami treningowymi ostatnich dni. Trener Kutynia miał do dyspozycji 17. zawodników.

Tuż po przerwie wyrównanie strzałem zza pola karnego dał Patryk Jóźwiak, a na 2:1 gola w 69' minucie zdobył jeden z zawodników testowanych. Wynik mógł być wyższy ale dobrych okazji nie wykorzystali m.in. Mateusz Gawroński oraz zawodnicy testowani.

Wygrana w drugim sparingu z Obrą w Kościanie

17 07 19    Wygraną Huraganistów 3:1 zakończył się drugi sparing trwającego okresu przygotowawczego. Czerwono-czarni pokonali na wyjeździe wicemistrza IV ligi grupy południowej minionego sezonu Obrę Kościan.

Trener Paweł Kutynia w Kościanie skorzystał z usług 18. zawodników. W kadrze na to spotkanie zabrakło m.in. kontuzjowanych Damiana Gocałka i Adama Napieralskiego oraz przebywających na urlopach Mikołaja Witaszyka, Mateusza Gawrońskiego oraz Oskara Włodarczyka.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy kilkukrotnie groźnie zagrozili naszej bramce. Warto zaznaczyć, że bardzo dobrze w tych sytuacjach zachował się bramkarz testowanych w barwach Huraganu.

Porażka w grze kontrolnej z Polonią Leszno

17 07 17   W pierwszym meczu towarzyskim rundy jesiennej czerwono-czarni przegrali z Polonią Leszno 4:0 (1:0).  Mecz rozegrany został w podleszczyńskim Zaborowie.

Gospodarze do przerwy prowadzili jedną bramką po trafieniu samobójczym naszego defensora z 15' minuty. Wynik Polonia Leszno ustaliła w drugiej części gry po golach z 55', 57' i 85' minuty.

Niestety w różnych przyczyn (urlopy/urazy) trener Paweł Kutnia nie mógł skorzystać z usług m.in. Marcina Pająka, Patryka Jóźwiaka, Adam Napieralskiego, Mikołaja Kidawy, Mateusza Gawrońskiego, Oskara Włodarczyka, Damiana Gocałka oraz kilku zawodników testowanych przymierzanych do pierwszej drużyny Huraganu.

Lubuszanin nie dał rady Centrze. Ostrów w III lidze

17 06 20      Pomimo sporej mobilizacji miejscowych Centra Ostrów wygrała w Trzciance z Lubuszaninem i w przyszłym sezonie występować będzie na boiskach III ligi. Mecz zakończył się wygraną drużyny gości 2:1

Wypełniony po brzegi stadion gospodarzy był świadkiem ciekawego widowiska. Piłkarze Lubuszanina prowadzili do przerwy 1:0 i chyba nikt z miejscowych nie spodziewał się, że gospodarze nie dowiozą korzystnego dla siebie rezultatu do końca meczu.

Bramki dla Centry z 81' i 98' minuty pozbawiły złudzeń mistrza naszej ligi na możliwość gry w przyszłym sezonie na boiskach III ligi.