Huragan Girls

Na zdjęciu od lewej: Roksana Raszewska, Ania Pikosz, Agnieszka Jasińska, Sylwia Mrówczyńska, Karolina Mikołajczak, Weronika Mikołajczak, Sara Kęsicka.

 

Rys historyczny drużyny cheerliderek

Grupa lokalnych cheerliderek wywodzi się z zespołu aerobiku grupowego, powstałego w 2001 roku z inicjatywy ówczesnej dyrektor Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach, p. Ireny Kosmowskiej, prowadzonego przez Annę Alejską.

Dziewczęta oficjalnie rozpoczęły swoją przygodę z aerobikiem w 2004 roku, podczas IV Wielkopolskiego Turnieju Aerobiku Grupowego w Jarocinie, gdzie zajęły II miejsce. Podczas wieloletniej przygody ze sportem, udało im się zdobyć wiele medali. Głównie na szczeblu powiatowym, ale również rejonowym - I miejsce w Finale Rejonu Poznań Wschód w roku szkolnym 2009/2010. Ponadto wielokrotnie występowały na wszelkich uroczystościach szkolnych oraz corocznym Jarmarku Piastowskim w Pobiedziskach.

Dziewczyny, jako Huragan Girls występują od 2012 r., kontynuując działania lokalnej grupy aerobiku grupowego. Pomysł powstania zespołu jest zasługą ówczesnego zarządu klubu, który zaprosił dziewczyny do współpracy. Od tego czasu mieszkanki Miasta i Gminy Pobiedziska, podczas każdego meczu, swoim tańcem wspierają pobiedziskich piłkarzy.

W czerwcu 2013 roku dziewczyny po raz pierwszy wzięły udział w zawodach, w barwach klubowych. W silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Zabrzu zajęły drugie miejsce, godnie reprezentując nasz klub oraz miasto.

Od stycznia 2020 roku pod okiem doświadczonej w tym "fachu" trener p. Sary Kęsickiej działa Huragan Girls Junior. Dwudziestodwuosobowa grupa cheerleaderek trenuje dwa razy w tygodniu i składa się z dwóch grup wiekowych: pierwsza „Huragan Girls Kids”, której szeregi zasilają dziewczynki w wieku 4-9 lat, oraz druga „Huragan Girls Junior”, którą tworzą dziewczynki w wieku 10-14 lat. Członkiniami zespołu są nie tylko mieszkanki naszej gminy, ale także gmin sąsiednich!

Dziewczynki z Huragan Girls Junior mają okazje prezentować swoje umiejętności m.in. w trakcie meczów naszej drużyny, imprez klubowych oraz różnego rodzaju wydarzeń. Chcesz również dołączyć do zespołu? Skontaktuj się z trenerką p. Sarą Kęsicką +48 785 470 871.

Aktualny skład "Huragan Girls"