1%

1 procent

Dane potrzebne do wpisania w zeznanie to:
Nazwa: Miejsko Gminny Klub Sportowy HURAGAN Pobiedziska

Numer KRS: 0000270261
Cel szczegółowy: Huragan Pobiedziska 3625

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym na początku każdego roku, w kwocie podatku, który pobierany jest przez Fiskusa, możecie 1% przekazać na instytucję pożytku publicznego, a tym samym wspomóc sport dzieci i młodzieży. 

Jeśli nie jest Ci obcy rozwój dzieci i młodzieży, którą kształcimy w sekcji piłki nożnej, jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci miały możliwość uprawiania sportu, korzystania z różnych form rekreacji, rozwoju i kształtowania charakteru poprzez sport, prosimy o wsparcie naszej działalności. Korzyści z tego będziemy mieli wszyscy. Nie zmarnujmy tej szansy naprawdę WARTO !!!

Kto może przekazać:
– podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
– podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
– podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19 procentowej stawki podatku.

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Jak przekazać 1%? W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy nazwę organizacji pożytku publicznego , jej numer KRS i kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Dane potrzebne do wpisania w zeznanie to:
Nazwa: Miejsko Gminny Klub Sportowy HURAGAN Pobiedziska

Numer KRS: 0000270261
Cel szczegółowy: Huragan Pobiedziska 3625