Remis na zakończenie przygotowań

Aura nie pozwoliła rozegrać ostatniego sparingu przed rozpoczęciem ligi na naturalnej nawierzchni. Mecz Huraganu z Przemysławem Poznań, liderem III grupy poznańskiej klasy okręgowej pierwotnie miał zostać rozegrany na boisku w Kiszkowie, lecz ostatecznie ze względu na opady deszczu rywalizacja przeniosła się do Trzemeszna.

Na nowym pełnowymiarowym, sztucznym boisku we wspomnianym Trzemesznie Huraganiści zremisowali z rywalem 2:2 (2:2), choć Pobiedziszczanie po 30 minutach prowadzili już 2:0 i stworzyli jeszcze kilka 100% sytuacji do zdobycia bramki.

W pierwszym kwadransie powinno być już 2:0, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali kolejno Dawid Ciążyński oraz Adam Niedzielski. Prowadzenie czerwono-czarni objęli w 17 minucie po strzale głową Macieja Ratajskiego z dokładnego dośrodkowania Marcina Pająka. Wynik powinni podwyższyć Łukasz Maciejewski oraz ponownie Niedzielski, ale nie udało wykorzystać się sytuacji sam na sam.

Drugiego gola po akcji ze wspominanymi już Niedzielskim zdobył kolejny nowy nabytek czyli Przemysław Halasz pewnie wykorzystując w 29 minucie akcję sam na sam z golkiperem rywali. Do 40 minuty młody, ambitny zespół z Poznania nie zagroził bramce strzeżonej przez Marcina Putrę. Niestety w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy Pobiedziszczanie nie ustrzegli się błędów i szybko, za szybko zrobiło się 2:2.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, lecz to czerwono-czarni powinni spokojnie pokonać rywala. Niestety skuteczności w dobrych sytuacjach zabrakło wprowadzonym w drugiej połowie Mateuszowi Chachule i Davidowi Paku-Tsheli. Ostatecznie żadna z drużyn nie znalazła drogi do bramki rywala i mecz zakończył się remisem.

W ósmym ostatnim meczu towarzyskim przed rozpoczęciem wiosennych zmagań ligowych trener Kutynia nie mógł skorzystać z kilku zawodników m.in. Matusiaka, Trepki, Jóźwiaka oraz Duszyńskiego, który ze względu na pauzę za kartki nie wystąpi w spotkaniu ze Spartą Złotów.

Cztery zwycięstwa, trzy remisy i jedna porażka to bilans gier kontrolnych Huraganu w trakcie okresu przygotowawczego. Już za tydzień, w niedzielę o godzinie 15:00 w Pobiedziskach wraca walka o ligowe punkty!

Sparing: Przemysław Poznań - HURAGAN 2:2 (2:2)

• Sparing: Przemysław Poznań - HURAGAN 2:2 (2:2)