Huragan Pobiedziska mistrzem jesieni!!!

Huragan Pobiedziska mistrzem jesieni!!!

Pomimo nierozegrania jeszcze wszystkich spotkań Wielkopolskiej V ligi piłkarze naszego klubu mają już zapewnione pierwsze miejsce w ligowej tabeli na półmetku rywalizacji.

Huraganiści wyprzedzili siedemnastu rywali i w najgorszym przypadku "przezimują" z trzema punktami przewagi nad drugim zespołem w ligowym zestawieniu.

Kilka drużyn ma jeszcze do rozegrania przełożone spotkania w związku z COVID z poprzednich kolejek, zgodnie z regulaminem mają one odbyć się do końca 2020 roku. Na tej liście jest wyjazdowy mecz naszej drużyny z Zamkiem Gołańcz.

W przypadku rozstrzygnięcia zaległego meczu na swoją korzyść "zimowa przewaga" nad drugim może powiększyć się do sześciu "oczek". Nic jednak nie odbierze czerwono-czarnym fotela lidera i tytułu mistrza rundy jesiennej sezonu 2020/21! Gratulacje!

W rozegranych dotąd 16 meczach Huraganiści wygrali 12 razy, zanotowali 2 remisy i 2 porażki. Pobiedziszczanie strzelili 35 goli i stracili tylko 11 (najmniej spośród wszystkich zespołów). Na fotel lidera nasz zespół "wskoczył" w siódmej kolejce i od tego momentu cały czas przewodzi w tabeli. Dokładne wyniki, tabela oraz statystyki zawodników dostępne w zakładce "Seniorzy".

Ostatni raz zimę na pozycji lidera ligi zespół seniorów Huraganu Pobiedziska spędził 21 lat temu. W sezonie 1999/2000 piłkarze trenera Czesława Jakołcewicza prowadzili w tabeli IV ligi wyprzedzając o pięć punktów Olimpię Poznań (38 pkt) i dziesięć Wartę Śrem, Spartę Oborniki oraz Polonię Środa (wszyscy po 33 pkt).  

W 17 spotkaniach ówczesny zespół zgromadził 43 punkty (13-4-0) przy bilansie bramkowym 33-8. Po zakończeniu sezonu 99/00 drużyna Huraganu cieszyła się z historycznego awansu do III ligi (ówczesny trzeci poziom rozgrywkowy). (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Seniorski raport zdrowotny
  16 lutego 2024 r.
  Seniorski raport zdrowotny

  Cztery tygodnie treningów za, cztery przed. Huraganiści są na półmetku przygotowań. Zaglądamy do "szatni" aby poinformować jak wygląda sytuacja zdrowotna naszej drużyny.

  więcej 
 • Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing
  2 lutego 2024 r.
  Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing

  Dwa tygodnie okresu przygotowawczego mają za sobą piłkarze pierwszej drużyny naszego klubu. Huraganiści zaliczyli w tym czasie sześć intensywnych jednostek treningowych.

  więcej 
 • Seniorzy wrócili do treningów
  22 stycznia 2024 r.
  Seniorzy wrócili do treningów

  W poniedziałek 22 stycznia na pierwszym treningu zimowego okresu przygotowawczego spotkali się seniorzy naszego klubu. Zajęcia poprzedziło spotkanie organizacyjne na którym trener Damian Ludwiczak przedstawił plan działań na najbliższe osiem tygodni pracy.

  więcej