Seniorski raport zdrowotny

Seniorski raport zdrowotny

Pięciu zawodników pierwszej drużyny (Miczyński, Matusiak, Paku-Tshela, Żołądkiewicz, Witaszyk) zmaga się z urazami, które wykluczają ich z treningów oraz meczów ligowych. Oto krótki raport zdrowotny z gabinetu naszego klubowego fizjoterapeuty Jakuba Kaszyńskiego.

Mikołaj Miczyński, bramkarz od spotkania z GLKS Wysoka (2:0) zmaga się z urazem mięśnia podgrzebieniowego. Lada moment powinien powrócić do treningów.

Jakub Matusiak, pomocnik ostatni raz na boisku pojawił się w ligowym meczu z Lechią Kostrzyn (0:0).  Kuba przejdzie operację usunięcia krwiaka oraz szycia mięśnia czworogłowego.  

Bartosz Żołądkiewicz, pomocnik, który wbrew pierwotnym założeniom nie był jednak gotowy na powrót na boisku w tej rundzie. Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL nie przebiegała tak sprawnie jak w przypadku tej samej kontuzji w drugiej nodze rok temu. Potrzebna była kolejna artroskopia żeby przywrócić pełen zakres ruchu w kolanie. Aktualnie w trakcie odbudowywania siły i mocy obu kończyn dolnych.

David Paku-Tshela, napastnik podobnie jak Matusiak urazu doznał w spotkaniu z Lechią. Opuścił boisku w 55 minucie po urazie skrętnym kolana. Jak się później okazało ma zerwane więzadło poboczne piszczelowe. Jest obecnie leczony zachowawczo.

Mikołaj Witaszyk, napastnik zagrał po raz ostatni w pucharowym spotkaniu ze Spartą Szamotuły (3:0). Na skutek zerwanego wcześniej więzadła krzyżowego doszło do urazu łąkotki. Obecnie "Kita" jest w trakcie rehabilitacji.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności naszym zawodnikom i wierzymy, że w tej rundzie klubowy fizjoterapeuta będzie już "bezrobotny"! (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Niemożliwe nie istnieje
  12 maja 2024 r.
  Niemożliwe nie istnieje

  Końcówki meczów stają się zmorą pierwszej drużyny Huraganu... Czerwono-czarni podobnie jak przed tygodniem pomimo prowadzania nie zdołali dopisać do ligowej tabeli choćby punktu przygrywając na wyjeździe z Wiara Lecha Poznań 1:2 (0:0)...

  więcej 
 • Huraganiści w Wielkopolskiej Kadrze Regionów
  9 kwietnia 2024 r.
  Huraganiści w Wielkopolskiej Kadrze Regionów

  Aż trzech zawodników Huraganu Pobiedziska znalazło się w Wielkopolskiej Kadrze Regionów, która już jutro rozegra mecz eliminacyjny do rozgrywek UEFA Regions` Cup. Początek meczu w Mogilnie o godzinie 14:00.

  więcej 
 • Seniorski raport zdrowotny
  16 lutego 2024 r.
  Seniorski raport zdrowotny

  Cztery tygodnie treningów za, cztery przed. Huraganiści są na półmetku przygotowań. Zaglądamy do "szatni" aby poinformować jak wygląda sytuacja zdrowotna naszej drużyny.

  więcej