Awans przyćmiony poważną kontuzją... Trzymaj się "Brylu"!

Pobiedziszczanie wygrali w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski z Gromem Plewiska 2:1 (2:0). Huraganiści awansowali tym samym do półfinału rozgrywek. Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie Stella Luboń z którą w minionej edycji zmierzyliśmy się w finale.

Niestety całe środowe wydarzenie rozegrane o godzinie 19. przy sztucznym oświetleniu przyćmiła sytuacja z 38 minuty. 21-letni zawodnik HP Daniel Brylewski w biegu tak niefortunnie stanął na murawie, że z wstępnej diagnozy doznał zerwania więzadeł krzyżowych przednich, zerwania więzadeł pobocznych oraz uszkodzenia łąkotki lewego kolana… Cała sytuacja zdarzyła się w narożniku boiska na połowie rywala.

Po dzisiejszej konsultacji, jeszcze jutro dodatkowo zawodnik przejdzie badanie rezonansem magnetycznym. „Brylu” jesteśmy z Tobą, walczymy razem na boisku, powalczymy również poza nim!!!

Krótko wracając do meczu, w pierwszej połowie gospodarze praktycznie zdominowali piłkarzy Gromu. Po bramkach z 28 i 42 minuty kolejno Macieja Ratajskiego i Adama Niedzielskiego Huraganiści wygrywali 2:0, a prowadzenie mogło, być wyższe.

W drugiej połowie kibice oglądali trochę inne „widowisko”. Mecz się wyrównał, ale był rwany, chaotyczny, a momentami brutalny. Arbiter pokazał łącznie 13 żółtych kartek oraz 2 czerwone – obie rywalom.

Drużyny miały po kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale ostatecznie padła tylko jedna bramka. Gola kontaktowego goście zdobyli w 68 minucie meczu. Na poczynania Pobiedziszczan w drugiej części meczu z pewnością wpływ miała sytuacja z końca pierwszej połowy.

Mecz półfinałowy ze Stellą rozegrany zostanie w Pobiedziskach 21 października, prawdopodobnie również o godzinie 19. Parę drugich półfinalistów tworzą Błękitni Wronki i Meblorz Swarzędz. W najbliższą niedzielę o godzinie 15. ma własnym terenie kolejny ligowy pojedynek naszej drużyny. Rywalem będzie Sparta Szamotuły.

Skład: Maciej Duszyński - Daniel Brylewski (40' Marcin Pająk), Maciej Ratajski (46' Łukasz Maciejewski), Piotr Trepka, Kacper Bienert (69' Mateusz Siemiński) - Marcin Jędrzejczak, Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz, Przemysław Halasz (60' Mikołaj Witaszyk), Dawid Ciążyński (65' David Paku Tshela) - Adam Niedzielski. Ponadto w kadrze: Sławomir Janicki, Ryszard Wierzbiński. (gk)

Puchar Polski: HURAGAN - Grom Plewiska 2:1 (2:0)

• Puchar Polski: HURAGAN - Grom Plewiska 2:1 (2:0)