Barbara Wierzbińska piłkarką roku 2022!

Barbara Wierzbińska piłkarką roku 2022!

Wychowanka Huraganu, aktualnie zawodniczka żeńskiej drużyny Polonii Środa Wielkopolska Barbara Wierzbińska wybrana została piłkarską roku 2022 w plebiscycie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce podczas 65. Enea Balu Sportowca, który odbył się w połowie lutego w Poznaniu.

18-letnia zawodniczka swoją przygodę z piłką zaczęła w 2014 roku w najmłodszych drużynach klubu z Pobiedzisk. Pod okiem trenera Adama Stachowiaka rywalizowała w rozgrywkach ligowych oraz licznych turniejach. 

Od dłuższego czasu regularnie powoływana była również do Reprezentacji WZPN w swoich kategoriach z którą zdobyła w czerwcu br. Mistrzostwo Polski. Pobiedziszczanka ma za sobą również występy w reprezentacji Polski.

Drużynę HP opuściła latem 2019 roku przechodząc do Szkoły Futbolu Lejdis. Następnie reprezentowała Wartę Poznań, a obecnie wspomnianą Polonię Środa. Warto również zaznaczyć, że Basia nadal okazjonalnie trenuję z drużyną juniorów naszego klubu.

Wielkie gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów! (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Przygotowania drużyn młodzieżowych
  8 lutego 2023 r.
  Przygotowania drużyn młodzieżowych

  Od początku roku wszystkie drużyny Akademii Huraganu Pobiedziska przygotowują się do startu rundy wiosennej, aby być w optymalnej formie już od pierwszej kolejki.

  Zapraszamy na drużynowy raport.

  więcej 
 • Runda jesienna zakończona
  1 grudnia 2022 r.
  Runda jesienna zakończona

  W ostatnich dniach listopada swoje zaległe mecze rozegrały zespoły juniora i młodzika. Dodatkowo żaki wzięły udział w turnieju GES-CUP. Zapraszamy na podsumowanie ostatni rywalizacji naszych drużyn młodzieżowych w 2022 roku.

  więcej 
 • Zima pokrzyżowała plany ligowcom
  23 listopada 2022 r.
  Zima pokrzyżowała plany ligowcom

  Nagłe i intensywne opady śniegu sprawiły, że zaplanowane na niedzielę mecze młodzików i juniorów zostały odwołane. Zatem jedynym piłkarskim wydarzeniem minionego weekendu była sobotnia gra kontrolna orlików z drugim zespołem trampkarzy.

  więcej