Bociany przylatują, sokół odleciał z niczym

Piękną niespodziankę sprawili Huraganiści w środowy wieczór! Czerwono-czarni w 1/16 Wielkopolskiego Pucharu Polski pokonali trzeci zespół III-ligi Sokół Kleczew 2:1 choć do przerwy przegrywali 0:1.

Ciekawy i emocjonujący mecz obejrzeli kibice na Stadionie Miejskim. Warto podkreślić, że Pobiedziszczanie wyszli na boisko bez kompleksów i przeciwstawili się zdecydowanie wyżej notowanemu zespołowi z Kleczewa.

Na prowadzenie w 32' minucie pierwsi wyszli rywale za sprawą Miłosza Matuszewskiego, który pokonał z bliska strzałem głową Krzysztofa Chmielewskiego. Trzy minuty później mogło być 1:1, ale ładny strzał głową Marcina Jędrzejczaka z trudem wybronił golkiper rywali.

Pomimo kilku ciekawych akcji z obu stron w pierwszych 45. minutach więcej bramek nie padło. Inaczej było po przerwie.

Czerwono-czarni zaskoczyli rywali i w pierwszych 15. minutach drugiej połowy z trzech sytuacji wykorzystali dwie. W 53' minucie rzut karny za zagarnie ręką wykorzystał Paweł Piceluk. Cztery minuty później wynik podwyższył David Paku-Tshela, który "szczupakiem" wpakował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Dawida Ciążyńskiego.

Rywale za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale bez zarzutu spisywał się wspomniany już Chmielewski, który ostatecznie nie dał się pokonać. W końcówce obie ekipy miały sytuacje do zdobycia bramki, lecz wynik nie uległ już zmianie.

W jesiennych meczach okręgowego pucharu w drużynie rezerw wystąpiło łącznie 11. zawodników pierwszego zespołu HP co automatycznie spowodowało, że trener Kutynia mógł skorzystać tylko z trzech piłkarzy rywalizujących jesienią. Warto zaznaczyć, że w 85' minucie na boisku pojawił się 17-letni junior Robert Międzybłodzki dla którego był to debiut w pierwszej drużynie HP.

Kolejny pucharowy mecz Pobiedziszczanie rozegrają w przyszłą środę 13 kwietnia. O godzinie 18:30 na własnym terenie podejmować będziemy ligowego rywala zespół Korony Piaski. Stawką meczu będzie awans do ćwierćfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski.

Skład: Krzysztof Chmielewski - Kacper Bienert (66' Olivier Strosin), Łukasz Maciejewski, Jakub Matusiak, Daniel Brylewski - Dawid Ciążyński (74' Patryk Jóźwiak), Ryszard Wierzbiński (85' Robert Międzybłodzki), Bartosz Żołądkiewicz (79' Mateusz Chachuła), Marcin Jędrzejczak, David Paku-Tshela - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Sławomir Janicki. (gk)

Puchar Polski: HURAGAN - Sokół Kleczew 2:1 (0:1)

• Puchar Polski: HURAGAN - Sokół Kleczew 2:1 (0:1)