Drużyna miesiąca!

Wygraną 2:0 (1:0) na własnym boisku zakończyli rok piłkarze seniorów HP. Pobiedziszczanie pokonali w rozegranym awansem z wiosny meczu 18. kolejki spotkań wielkopolskiej IV ligi na własnym terenie LKS Gołuchów.

Dla czerwono-czarnych było to czwarte jakże ważne zwycięstwo z rzędu, które pozwoli na spokojniejszą zimę. Nasz zespół po imponującej końcówce roku przerwę między rundami spędzi poza strefą spadkową.

Wracając do meczu z LKS lepiej rozpoczęli go gospodarze bo już w  11' minucie pięknym strzałem zza pola karnego w okienko bramki trafił Patryk Jóźwiak dla którego było to czwarty gol w tym sezonie. Od 25' minuty to goście próbowali przejąć inicjatywę, lecz nie potrafili wykreować sytuacji bramkowej. Przez cały mecz oddali jeden celny strzał na bramkę HP.

Przed przerwą dobre sytuacji mieli jeszcze Marcin Jędrzejczak i Paweł Piceluk, lecz ich strzały na rzut rożny wybił bramkarz. Po przerwie obraz gry był bardzo podobny co w pierwszej. Huraganiści mogli zamknąć mecz dużo wcześniej, lecz sytuacji sam na sam niewykorzystał m.in. Mikołaj Witaszyk.

Wynik w ostatniej akcji meczu ustalił Piceluk strzelając siódmego gola w tym sezonie po akcji sam na sam i pewnym wykończeniu.

Był to ostatni mecz w roku 2022. Czerwono-czarni do treningów wrócą w połowie stycznia, a rozgrywki ligowe wznowione zostaną na początku marca przyszłego roku.