Huraganiści z wyróżnieniami Burmistrza MiG Pobiedziska!

Huraganiści z wyróżnieniami Burmistrza MiG Pobiedziska!

Niestety ze względu na znaną nam sytuację, w tym roku Gmina Pobiedziska nie miała możliwości zorganizowania majowej Gali Sportu. To nie znaczy, że nie przyznano nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej. Nagrodę Burmistrza MiG za wybitne osiągniecie sportowe promujące naszą gminę w roku 2019 otrzymało dwóch aktualnych Huraganistów!

Jednym z dwóch wyróżnionych trenerów został szkoleniowiec grup młodzieżowych HP - Adam Stachowiak. W ciągu czterech lat wspólnej pracy z zawodnikami z rocznika 2006/07 w 2019 roku Pobiedziski zespół m.in. awansował do 1 ligi okręgowej (z poziomu 3 ligi).

Z kolei nagrodę III stopnia otrzymała zawodniczka Huraganu Barbara Wierzbińska, która w minionym roku z reprezentacją Wielkopolski zdobyła mistrzostwo Polski. Basia zaliczyła również 2 występy w kadrze Polski kategorii U-15. Obecnie wypożyczona jest do kobiecej drużyny SF Lejdis Luboń. Warto nadmienić, że szkoleniowcem zawodniczki w HP jest wspomniany trener Stachowiak.

Należy również wspomnieć, że nagrodę I stopnia otrzymał wychowanek HP Jan Paczyński, który obecnie reprezentuje barwy IV-ligowej Unii Swarzędz. Były zawodnik m.in. Warty Poznań, Górnika Konin czy Sokoła Kleczew ma na swoim koncie XIII miejsce halowych Mistrzostw Świata Niesłyszących w Winterthur (Szwajcaria) oraz I miejsce Mistrzostw Polski Niesłyszących w Lublinie.

Warto docenić tego typu inicjatywę, która z pewnością napędza wszystkich do dalszej, ciężkiej pracy! W całej gminie łącznie uhonorowano 31 sportowców i 2 trenerów. Wszystkim w imieniu naszego stowarzyszenia serdecznie gratulujemy! (gk)

 powrót

Podobne Newsy