Kiedyś to było... Marzec 2013: Legia Warszawa - Huragan 0:1

Kiedyś to było... Marzec 2013: Legia Warszawa - Huragan 0:1

Obecna sytuacja w której znalazło się piłkarskie środowisko daje możliwość do "włączenia" różnego rodzaju ciekawych wspomnień... My postanowiliśmy wypełnić działalność naszej strony bardzo interesującym wydarzeniem, które miało miejsce w marcu 2013 roku. Co ciekawe, uczestników Międzynarodowego Turnieju "Baltic Football Cup 2013" w klubie widujemy do dziś...

Bardzo prestiżowy dwudniowy turniej rozgrywany w ERGO Arenie w Gdańsku z udziałem ówczesnych młodzików młodszych Huraganu zgromadził 32 zespoły w tym m.in. Legię Warszawę, Lechię Gdańsk, Jagiellonię Białystok, Arkę Gdynia czy zagraniczne FC Mińsk, Baltike Kaliningrad i BATE Borysów.

Czerwono-czarni, uwaga (!) pokonali w swoim pierwszym meczu 1:0 renomowaną Legię Warszawa, a później Zawieszę Bydgoszcz. Lepsze w grupowej rywalizacji okazały się m.in. Unia Racibórz, UKP Zielona Góra czy Mazovia Tomaszów Mazowiecki. Młodzi Huraganiści w tym silnie obsadzonym turnieju zajęli ostatecznie 22 miejsce po porażce w fazie pucharowej z Arką Gdynia 1:2.

Spośród 12-osobowej kadry ówczesnego trenera drużyny Włodzimierza Watrasa, do dziś w klubie trenuje i gra 6 zawodników! Ryszard Wierzbiński (na zdjęciu), Marcin Jesionkowski, Adam OstajewskiWojciech Bissinger (na zdjęciu w walce o piłkę z zawodnikiem Legii), Mateusz ŁaczkowskiJakub Maciejewski. Wszyscy zaczynali w Huraganie jako orliki (rok 2011), dziś to juniorzy, którzy na stałe "zameldowali" się w kadrze seniorów!   

Poniżej screen ze "starej' klubowej strony oraz krótka fotorelacja na klubowym profilu facebook, który działa i aktualny jest do dziś (album tutaj)! (gk)

 powrót

Podobne Newsy