Kłakulak show!

Przekonujące zwycięstwo odnieśli seniorzy naszego klubu w miniona sobotę. Huraganiści w IX kolejce rozgrywek wygrali w Jarocinie z miejscową Jarotą 5:0 prowadząc do przerwy 2:0.

Czerwono-czarni zajmują obecnie 6. miejsce w ligowej tabeli rozgrywek IV ligi.

Zespół trenera Damiana Ludwiczaka kontrolował mecz praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty. "Obfite" strzelanie rozpoczął w 10' minucie Wojciech Kłakulak, który ustrzelił tego dnia hattricka! Drugi gol padł pięć minut później po ładnym strzale z okolic linii pola karnego. Trzecią bramkę wychowanek Kanii Gostyń dołożył po przerwie, dokładnie w 52' minucie pakując piłkę z bliska po zamieszaniu w polu karnym rywali.

Debiutanckie trafienie w czerwono-czarnych barwach w 72' minucie zaliczył Brajan Burzyński wykorzystując sytaucję sam na sam z golkiperem Jaroty. Wynik na dziesięć minut przed końcem ustalił wprowadzony na boisko w drugiej połowie Miłosz Michalski.

W końcówce meczu na boisku po 506. dniach przerwy spowodowanej kontuzją pojawił się Paweł Piceluk, który w doliczonym czasie gry blisko był podwyższania prowadzania.

Rywale bramce strzeżonej przez Krzysztofa Chmielewski zagrozili dwa razy. W obu sytuacjach, raz w pierwszej, raz w drugiej połowie górą był nasz bramkarz. Warto odnotować, że ostatni raz tak wysoko seniorzy wygrali w Stróżewie z Koroną w sezonie 2018/19. Było to dokładnie 4 maja 2019 roku.

Już w najbliższą środę o 17:00 Huraganiści zagrają zaległy mecz z niepokonaną dotąd w tym sezonie Obrą Kościan. W sobotę 16:00 z kolei, również u siebie rywalem HP będzie Korona Piaski. Zapraszamy na trybuny!

Szersza fotorelacja przygotowana przez Sobieszkou Fotografia dostępna na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj. (gk)

• IX kolejka ligowa: Jarota Jarocin - HURAGAN 0:5 (0:2)