Kolejne derby na korzyść Huraganu!

Po wygranych ligowych derbach z Victorią Września w pierwszej, z Piastem w czwartej kolejce, tym razem w szóstej serii gier Huragan pokonał przed własną, licznie zgromadzoną widownią Mieszko Gniezno 2:0 (0:0).

Aktualnie czerwono-czarni zajmują w ligowej tabeli piątek miejsce.

Pojedynki z ekipą z Pierwszej Stolicy Polski nigdy nie należą do łatwych i podobnie było w piątkowy wieczór na Stadionie Miejskim. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Huraganiści lepiej operowali piłką, ale żadna z ekip nie stworzyła sobie klarownej bramkowej sytuacji.

Więcej działo się po przerwie. Pierwsi zaatakowali goście. W 60' minucie po składnej akcji Mieszka strzał najlepszego aktualnie strzelca ligi Adama Koniecznego na rzut rożny nogami odbił Sławomir Janicki. Dwieście czterdzieści sekund później padła pierwsza bramka w spotkaniu.

W 64' minucie próbę długiego wybicia piłki przez jednego z defensorów przeciwników odbił Patryk Jóźwiak, piłka trafiała pod nogi Patryka Pecha, który minął jednego rywala i pięknym strzałem w okienko zza pola karnego zdobył gola dla HP! Dziesięć minut później zawodnik rywali zobaczył drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną.

Końcówka pomimo prób, głównie wrzucania długich piłek w pole karne ekipy trenera Ludwiczaka należała do gospodarzy. Pobiedziszczanie powinni zamknąć mecz w 84' i 86' minucie, ale nie udało się wykorzystać dogodnych okazji do zdobycia bramki.

W czwartej minucie doliczonego czasu Brajan Burzyński dograł do Błażeja Krzywickiego, a wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Huraganista efektownie przyjął piłkę i strzałem z lewej nogi zdobył pięknego gola.

Warto zaznaczyć, że w końcówce meczu na boisku pojawił się 18-letni wychowanek naszego klubu Michał Maciejewski zaliczając tym samym debiut w seniorskiej piłce. Gratulujemy!

Szersza fotorelacja przygotowana przez Sobieszkou Fotografia dostępna na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj. (gk)

• VI kolejka ligowa: HURAGAN - Mieszko Gniezno 2:0 (0:0)