Majówka na szóstkę!

Szesnasty komplet punktów dopisali do swojego konta piłkarze Huraganu! Po wygranej 1:0 (1:0) w Ostrowie Wielkopolskim z Centrą Huraganiści umocnili się piątym miejscu w tabeli IV ligi.

Czerwono-czarni mają na swoim koncie dokładnie 50 punktów.

W ten wtorkowy mecz, który rozpoczął się o godzinie 11:00 zdecydowanie lepiej weszli piłkarze z Pobiedzisk, którzy w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Uderzenie w poprzeczkę z rzutu wolnego Piotra Trepki, wybicie z linii bramkowej przez obrońcę rywali czy strzał z bliskiej odległości nad poprzeczką Łukasza Maciejewskiego przy odrobinie szczęścia powinny znaleźć się w bramce zespołu z Ostrowa.

Trafienie dające prowadzenie zdobył niezawodny w ostatnim czasie Paweł Piceluk, który w 14’ minucie wykorzystał dokładne dośrodkowanie Trepki i silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera rywali. Dla „Picela” był to piętnasty gol w lidze.

Po przerwie gospodarze dążyli do wyrównania posiadając optyczną przewagę, lecz przez cały mecz nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Sławomira Janickiego.

Huraganiści z kolei w drugiej części meczu liczyli na kontry. Ostatecznie żadnen zespół nie zdobył już gola i ten wyrównany mecz (podobnie jak pierwsze spotkanie z Centrą w rundzie jesiennej) zakończył się jednobramkową wygraną HP.

Należy zaznaczyć, że sponsorem wyjazdu drużyny seniorów do Ostrowa Wielkopolskiego było Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Zakłady Automatyki Trans-Te​l. Dziękujemy naszemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!

Skład: Sławomir Janicki - Piotr Trepka (72' Mateusz Kozłowski), Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Łukasz Maciejewski - Dawid Ciążyński (77' Marcin Jesionkowski), Bartosz Żołądkiewicz, Ryszard Wierzbiński (67' Maksymilian Janowski), Patryk Jóźwiak (60' Kacper Bienert), David Paku-Tshela (89' Filip Szkutnik) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Marceli Hierowski, Daniel Brylewski. (gk)

XXIX kolejka ligowa: Centra Ostrów Wielkopolski - HURAGAN 0:1 (0:1)

• XXIX kolejka ligowa: Centra Ostrów Wielkopolski - HURAGAN 0:1 (0:1)