Nieudana wyprawa do Kościana

Ciekawy, zacięty do ostatniej minuty pojedynek obejrzeli kibice zgromadzani na stadionie Obry w Kościanie.

Mecz rozegrany został przy sztucznym oświetleniu co dodatkowo dodało „prestiżu” sobotniemu starciu.

Przed XV kolejką zespoły dzieliły w ligowej tabeli trzy punkty. Niestety pomimo walki i determinacji drużyny z Pobiedzisk gospodarze wygrali na własnym terenie 2:1 (1:0).

W pierwszej połowie rywale posiadali może optyczną przewagę, ale poza kilkoma niecelnym strzałami poważnie nie zagrozili bramce Sławomira Janickiego. Huraganiści z kolei próbowali groźnie kontratakować i przy kilku szybkich wypadach niewiele zabrakło aby dojść do dobrej sytuacji strzeleckiej.

Kiedy wydawało się, że na przerwe oba zespoły zejdą bez zdobyczy bramkowej, Pobiedziszczanie podobnie jak przed tygodniem w Taranowo Podgórnym dali sobie strzelić tzw. gola do szatni. W drugiej minucie doliczonego czasu piękny strzał zza pola karnego trafił do bramki Janickiego.

W drugiej połowie kibice mogli zobaczyć więcej ciekawych akcji bramkowych. Niestety pierwsi do bramki trafili gospodarze. W 70’ minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę do naszej bramki wepchnął wprowadzony chwilę wcześniej Maciej Sanocki.

Chwilę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Maciej Jakubek. W 77’ gola kontaktowego, równie pięknego jak pierwszy gol dla Obry zdobył Bartosz Żołądkiewicz. W końcówce czerwono-czarni przycisnęli zespół z Kościana, ale w kilku sytuacjach zabrakło szczęścia.

W doliczonym czasie celowo faulowany po raz kolejny w tym meczu Paweł Piceluk, chwilę po odgwizdaniu faulu odepchnął rywala, a arbiter po podpowiedzi asystenta wyrzucił naszego napastnika z boiska. Jak się później okazało, zdarzenie to sędzia główny, który nie widział sytuacji zakwalifikował jako uderzenie rywala, którego nie było…

Obszerny skrót z sobotniego pojedynku przygotowany przez Klin.TV dostępny jest na youtubel.pl (tutaj).

Skład: Sławomir Janicki – Piotr Trepka (65’ Kacper Bienert), Jakub Matusiak, Maciej Ratajski, Daniel Brylewski – Marcin Jędrzejczak, Eryk Drożdżyński, Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz, Maciej Jakubek (78’ Ryszard Wierzbiński) – Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Filip Szkutnik, Marcin Pająk, Mateusz Chachuła, Dawid Ciążyński. (gk)

• XV kolejka ligowa: Obra Kościan - HURAGAN 2:1 (1:0)