Pokazali charakter!

Ósme zwycięstwo w dziewiątym ligowym meczu zaliczyli w minioną niedzielę seniorzy naszego klubu. Czerwono-czarni pokonali u siebie w trudnych warunkach pogodowych Wełnę Skoki 4:2. Do przerwy gospodarze przegrywali 1:2, choć to Huraganiści już w szóstej minucie objęli prowadzenie.

Mecz dla Pobiedziszczan rozpoczął się wyśmienicie bo już na początku gola po dośrodkowaniu Dawida Ciążyńskiego zdobył Mateusz Chachuła. Był to pierwszy ligowy gol w sezonie "Chachiego". Kiedy wydawało się, że nasz zespół pójdzie za ciosem to Wełna w dziesięć minut wyszła na prowadzenie.

Goście skorzystali z dwóch prezentów. Najpierw w 14 minucie po dośrodkowaniu niefortunnie piłkę przedłużył Adam Niedzielski strzelając gola samobójczego, a w 24 minucie Sławomir Janicki źle przyjął piłkę co wykorzystał Patryk Sergiel. Wyrównanie powinno paść jeszcze w pierwszej połowie, ale nie udało się wykorzystać kilku dogodnych sytuacji.

W drugiej połowie Huragan już kompletnie zdominował piłkarzy ze Skoków co przyniosło trzy bramki. Wyrównanie po rzucie rożnym dał w 66 minucie Marcin Jędrzejczak, a dwie zwycięskie bramki autorstwa Przemysława Halasza w 83 i 88 minucie dały kolejny, zasłużony komplet punktów dla ekipy trenera Pawła Kutyni. Okazji na bramki było dużo, ale zabrakło skuteczności i szczęścia m.in. w sytuacji w której rywale wybijali piłkę z linii bramkowej.

Cieszy z pewnością fakt, że Huraganiści podobnie jak w meczu pucharowym pokazali charakter i potrafili odwrócić losy spotkania wygrywając ostatecznie mecz. Warto zaznaczyć, że goście spotkanie kończyli w 10-tkę po drugiej żółtej dla Mateusza Piechowiaka.

Kolejnym ligowym rywalem w przyszłą sobotę na wyjeździe będzie Sparta Złotów. Z kolei w środę 7 października w Pobiedziskach w kolejnej rundzie PP zagramy z Gromem Plewiska.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski, Piotr Trepka, Jakub Matusiak (73' Łukasz Maciejewski), Kacper Bienert (85' Marcin Pająk) - Adam Niedzielski (57' Marcin Jędrzejczak), Ryszard Wierzbiński (88' Mikołaj Pluciński), Patryk Jóźwiak, Przemysław Halasz, Dawid Ciążyński (88' David Paku-Tshela) - Mateusz Chachuła (63' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Maciej Ratajski. (gk)

IX kolejka ligowa: HURAGAN - Wełna Skoki 4:2 (1:2)

• IX kolejka ligowa: HURAGAN - Wełna Skoki 4:2 (1:2)