Przygoda z pucharem trwa

Wyjazdowa wygrana 3:1 (0:0) dała awans do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski drużynie Huraganu.

Czerwono-czarni po trudnym meczu pokonali w środę wieczorem na wyjeździe reprezentanta klasy okręgowej Klub Sportowy Canarinhos Skórzewo.

Mecz rozegrany został przy sztucznym oświetleniu na bardzo małym, spełniającym najmniejsze możliwe wymogi boisku w Skórzewie. Wpłynęło to na widowisko, które było szybkie, ale chaotyczne. Warto również podkreślić, że ambitni, mocno zmotywowani rywale walczyli przez całe 90 minut o każdy metr boiska.

W pierwszej części meczu zabrakło 100% sytuacji bramkowych. Początek należał do gości, ale z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić również gospodarze. Niestety w 37 minucie z urazem boisko opuścił Maciej Ratajski

Wynik meczu w 62 minucie otworzyli piłkarze ze Skórzewa po dośrodkowaniu z boku boiska, zamieszaniu i strzale Filipa Juszczyka. Wcześniej w słupek trafił Mateusz Chachuła

Podrażnieni Pobiedziszczanie do wyrównania doprowadzili 12 minut później za sprawą Przemysława Halasza, który wykorzystał dośrodkowanie Kacpra Bienerta. Pięć minut później wynik po rzucie rożnym i strzale głową podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej David Paku-Tshela. W końcówce spotkania na 3:1 podwyższył ponownie Paku-Tshela, który tym razem wykończył akcję Dawida Ciążyńskiego.

Rywalem Huraganu w kolejnej rundzie rozgrywek będzie zespół Gromu Plewiska, który zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli V ligi grupy II. Mecz rozegrany zostanie w przyszłą środę.

Skład: Maciej Duszyński - Marcin Pająk (75' David Paku-Tshela), Maciej Ratajski (37' Przemysław Halasz), Mateusz Siemiński, Kacper Bienert - Mikołaj Pluciński (46' Marcin Jesionkowski), Ryszard Wierzbiński, Jakub Matusiak, Mateusz Chachuła (68' Marcin Jędrzejczak), Adam Niedzielski (60' Dawid Ciążyński) - Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Sławomir Janicki. (gk)

Puchar Polski: Canarinhos Skórzewo - HURAGAN 1:3 (0:0)

• Puchar Polski: Canarinhos Skórzewo - HURAGAN 1:3 (0:0)