"Strzelanina" przy Kiszkowskiej

Siedem bramek zobaczyli licznie zgromadzeni kibice w niedzielne, upalne popołudnie na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach. Huraganiści w czwartej ligowej kolejce pokonali beniaminka Piasta Kobylnica 5:2 (1:0).

Sympatycy piłki nożnej którzy byli obecni na małych derbach powiatu poznańskiego z pewnością nie mogli się nudzić. Piękna pogoda, mnóstwo sytuacji bramkowych, sporo goli, niestrzelony rzut karny i ostateczne wysokie zwycięstwo czerwono-czarnych.

Do przerwy pomimo naprawdę sporej ilości okazji po stronie gospodarzy było "tylko" 1:0. Gola w 29' minucie po dograniu Dawida Ciążyńskiego zdobył Miłosz Michalski. Goście poważnie bramce Sławomira Janickiego w pierwszej połowie zagrozili raz w 22' minucie, ale nasz bramkarz odbił piłkę na rzut rożny.

Jeszcze więcej działo się w drugiej odsłonie na co wpływ miała z pewnością szybko zdobyta bramka przez rywali, którzy stan meczu wyrównali trzy minuty po wznowieniu gry za sprawą Macieja Wojczuka.

Remis utrzymał się trzynaście minut. W 61' ponownie na prowadzenie HP wyprowadził Jakub Różewicz. 180 sekund później arbiter Filip Bartoszewski podyktował dla przyjezdnych wątpliwy rzut karny, którego ostatecznie nie wykorzystał sam poszkodowany Krzysztof Kołodziej nie trafiając w bramkę.

W 68' minucie było z kolei już 3:1 po asyście Patryka Jóźwiaka i golu wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Marcina Jędrzejczaka. Kiedy wydawało się, że gospodarzom nic nie grozi bramkę strzałem zza pola karnego w 78' minucie zdobył Szymon Ślosarz. W podobnym stylu chwilę później golkipera Piasta zaskoczył kolejny rezerwowy tego dnia Hubert Kaźmierczak dla którego było to debiutanckie trafienie dla Huraganu i było 4:2.

Wynik meczu w czwartej doliczonej minucie ustalił Mykhailo Mazur po zagraniu Liubomyra Bilewycha. Ostatecznie HP po zeszłotygodniowej wysokiej porażce z Nielbą zrehabilitował się pokonując beniaminka rozgrywek.

Szersza fotorelacja przygotowana przez Sobieszkou Fotografia dostępna na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj. (gk)

• IV kolejka ligowa: HURAGAN - Piast Kobylnica 5:2 (1:0)