Tak jest!

Tak jest!

Inauguracja sezonu w wykonaniu czerwono-czarnych na własnym stadionie wypadła pozytywnie. Huraganiści wygrali z silnym Leśnikiem Margonin 1:0. Do przerwy kibicie zgromadzeni na stadionie miejskim w Pobiedziskach nie zobaczyli bramek. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego, wychowanka HP Radosława Jednachowskiego. W przyszłą niedzielę o 15. zagramy z beniaminkiem Lechitą Kłecko.

Niedzielne spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych. Wysoka temperatura, świecące słońce z pewnością nie pomagały obu drużynom. Warto podkreślić, że na boisku spotkały się zespoły, które chciały grać w piłkę.

Huraganiści lepiej weszli w mecz kilkukrotnie zagrażając bramce rywali w pierwszej połowie meczu. Najlepsze sytuacje miały miejsce w 30 i 44 minucie. Najpierw po rzucie wolnym wykonywanym przez Piotra Trepke i sporym zamieszaniu, rywali dwukrotnie przed stratą bramki ratowała poprzeczka, a tuż przed przerwą dobrze zachował się golkiper rywali i wybronił strzał Adama Niedzielskiego. Rywale tylko raz w pierwszej części zagrozili bramce Sławomira Janickiego. W 38 minucie strzał głową Pawła Kurnika minął bramkę HP.

W 55 minucie w euforię kibiców w Pobiedziskach wprowadził Bartosz Żołądkiewicz, który wykorzystał podanie wprowadzonego po przerwie Przemysława Halasza. Później gospodarze powinni podwyższyć prowadzenie, ale raz brakowało szczęścia, raz podjęcia odpowiedniej dycyzji. W 61 minucie w słupek trafił Halasz, pięć minut później doskonałej okazji do spółki nie wykorzystali Chachuła i Jędrzejczak, a w 80 i 84 swoje akcje na bramkę powinien zamienić "rezerwowy" w tym meczu David Paku-Tshela. W końcówce rywale za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie przez cały mecz oddali jeden celny strzał na bramkę HP.

Pobiedziszczanie zainkasowali pierwsze trzy punkty w pojedynku z jednym z faworytów do wygrania ligi. To z pewnością cieszy i napawa optymizmem. Przed Huraganistami kolejne dwa mecze na własnym terenie. Czekamy na kolejne emocje!

Skład: Sławomir Janicki - Marcin Pająk, Maciej Ratajski, Piotr Trepka (70' Mateusz Chachuła), Mateusz Siemiński (46' Łukasz Maciejewski) - Marcin Jędrzejczak (69' David Paku-Tshela), Patryk Jóźwiak, Eryk Drożdżyński (85' Jakub Matusiak), Bartosz Żołądkiewicz (75' Ryszard Wierzbiński), Dawid Ciążyński - Adam Niedzielski (46' Przemysław Halasz). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński.

I kolejka ligowa: HURAGAN - Leśnik Margonin 1:0 (0:0)

• I kolejka ligowa: HURAGAN - Leśnik Margonin 1:0 (0:0)