Tarnovia pokonana! Hat-trick "El Pi(c)stolero"

Cztery bramki i trzy punkty "dopisali" do ligowej tabeli piłkarze HP. Nasz zespół okazale pokonał na własnym obiekcie Tarnovię Tarnowo Podgórne 4:1 (1:1).

Dzięki tej wygranej Pobiedziszczanie awansowali na 4. miejsce w stawce 19. zespółów IV ligi.

Mecz rozgrywany był przy momentami mocnych opadach deszczu, co powodowało, że arbiter dość często odgwizdywał faule.

Już w 9' minucie goście objęli prowadzenie. Gola po składnej zespołowej akcji, strzałem z ok. 16. metrów zdobył Mikołaj Dorna. Chwilę wcześniej obrońca Tarnovii wybił piłkę z linii bramkowej po akcji i strzale Pawła Piceluka. Obie drużyny przed przerwą stworzyły sobie jeszcze po jednej sytuacji.

Wyrównanie padło w drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Rzut karny pewnie wykorzystał Piceluk

Po przerwie gole strzelali już tylko Huraganiści. W 59' minucie po akcji Dawida Ciążyńskiego i podaniu wzdłuż linii bramkowej drugą bramkę strzelił Pobiedziski "El Pi(c)stolero" Paweł Piceluk. Goście najbliżej wyrównania byli w 82' minucie uderzeniu z rzutu wolnego z ok. 40. metrów, lecz Sławomir Janicki nie dał się zaskoczyć.

Doliczony czas gry przyniósł jeszcze dwie bramki dla HP. W 93' akcję bramkową Ciążyńskiego i Piceluka skopiowali Eryk Drożdżyński i Mikołaj Witaszyk. Gola na 3:1 zdobył ten drugi.

Wynik ustalił lobując bramkarza Tarnovii w 95' minucie po asyście Daniela Brylewskiego Piceluk "ustrzelając" pierwszego hat-tricka w czerwono-czarnych barwach.

Skład: Sławomir Janicki - Piotr Trepka, Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Łukasz Maciejewski (68' Olivier Strosin) - Dawid Ciążyński (60' Maciej Jakubek), David Paku-Tshela (68' Daniel Brylewski), Ryszard Wierzbiński, Patryk Jóźwiak (76' Mikołaj Witaszyk), Eryk Drożdżyński - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Mateusz Kozłowski, Kacper Bienert, Mateusz Chachuła, Marcin Jesionkowski. (gk)​

XXXIII kolejka ligowa: HURAGAN - Tarnovia Tarnowo Podgórne 4:1 (1:1)

• XXXIII kolejka ligowa: HURAGAN - Tarnovia Tarnowo Podgórne 4:1 (1:1)