Trenerzy Akademii o przepracowanym okresie

Trenerzy Akademii o przepracowanym okresie

W połowie marca z wiadomych nam przyczyn zawieszone zostały zajęcia wszystkich grup treningowych naszej Akademii. Do tego momentu wszystkie drużyny od stycznia pilnie przygotowywały się do wznowienia rozgrywek. Niestety nie było to dane i wszystko wskazuje, że w tym sezonie już nie będzie. Zapraszamy do krótkich raportów trenerów poszczególnych roczników.

Robert Raszewski, juniorzy: "Drużyna juniorów HP przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła w styczniu. Do momentu zawieszania treningów udało nam się rozegrać 4 (3 z drużynami seniorskimi) z 7 zaplanowanych sparingów. Odnieśliśmy trzy zwycięstwa (Piast Łubowo, Przemysław Poznań, GKS Gułtowy) i ponieśliśmy jedną porażkę z zespołem WKS Owieczki. Na obecną chwilę ze względu na sytuację wszyscy zawodnicy trenują indywidualnie."

Adam Stachowiak, trampkarze: „ ...wiosna to będzie czas dobrych występów”. Takimi słowami podsumowaliśmy rundę jesienną w naszym wykonaniu. Czasami kontuzje, czasami pech... któż mógł jednak jeszcze miesiąc temu przewidzieć, że tak potoczą się losy wiosennej rundy rewanżowej. Zespół po krótkim świąteczno-noworocznym odpoczynku w styczniu wznowił treningi z mocnym postanowieniem osiągnięcia dobrego wyniku. Dwie jednostki na orliku, jeden na hali oraz kilka rozegranych turniejów napawało optymizmem przed zbliżającym się sezonem. Do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników. Ostatnie tygodnie to czas na rozegranie pięciu spotkań kontrolnych, niestety... jak wiemy pozostały tylko treningi indywidualne. Liczymy na szybki powrót na boiska, w pełni sił, zaangażowani i zmobilizowani do ciężkiej, dobrej pracy." 

Andrzej Ritter, młodziki: "Drużyna młodzików w ramach zimowych przygotowań do rozgrywek wiosennych sezonu 19/20 trenowała 3 razy w tygodniu - 2 razy na hali oraz raz na orliku. Wzięliśmy udział w 4 turniejach halowych – w Środzie, Kamionkach, Skokach oraz w Kiszkowie. Turnieje traktowaliśmy typowo treningowo, tzn. tak aby jak najwięcej zawodników mogło wystąpić w poszczególnych turniejach. Cieszyliśmy się z dobrych występów, szczególnie w Skokach i Kamionkach oraz z gorszych spotkań. Z pewnością jednak wyciągniemy wnioski na przyszłość. 9 marca na sztucznym boisku w Trzemesznie rozegraliśmy pierwszy sparing, w którym zmierzyliśmy się z zespołem Pelikana Niechanowo. Po wyrównanej walce wygraliśmy spotkanie wynikiem 2:1. W pierwszej połowie przewagę w polu mieli nasi rywale, czego efektem była strzelona bramka, druga połowa należała już do naszych piłkarzy, którzy strzelili przeciwnikowi 2 gole. Strzelcami bramek byli Mateusz Krąkowski na 1:1 z rzutu karnego oraz Łukasz Kusztelski na 2:1, który pięknym uderzeniem wykończył ładną akcję drużyny. Był to niestety nasz ostatni sparing i obecnie z wielką niecierpliwością czekamy na możliwość wznowienia treningów i meczów..."

Maciej Olejniczak, orliki: "Drużyna orlików przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęła na początku stycznia. Trenowaliśmy 3 razy w tygodniu zgodnie z nakreślonym planem - dwa razy hala i raz na orliku.
W styczniu rozegraliśmy turniej w Środzie Wielkopolskiej, w którym zajęliśmy 2 miejsce. W lutym z kolei zagraliśmy na dwóch turniejach w Buku, zajmując kolejno 5 i 2 miejsce. Udało nam się jeszcze rozegrać jeden sparing na świeżym powietrzu z drużyną PS Gniezno, który zakończył się remisem 8:8. Jestem zadowolony z drużyny. Szkoda, że nie możemy trenować dalej..."

Maciej Olejniczak, orliki/grupa Wronczyn: "Od początku roku po małych zmianach trenerskich, rozpocząłem pracę z zespołem przejmując obowiązki po trenerze Robercie. Trenowaliśmy od stycznia podobnie jak pozostałe grupy z małymi perturbacjami związanymi z brakiem dostępności hali ze względu na imprezy, które były w nich organizowane. Mieliśmy w planach kilka gier kontrolnych, niestety sytuacja pokrzyżowała plany w tej materii wszystkim. Liczymy na szybki powrót na boisko!"

Robert Raszewski, żaki: "Nasza najmłodsza drużyna żaków treningi rozpoczęła podobnie jak pozostałe zespoły na początku stycznia. Trenowaliśmy na hali w szkole podstawowej w Pobiedziskach. Z pewnością bardzo budująca jest wysoka frekwencja na treningach. W planach mieliśmy rozegrać kilka spotkań towarzyskich z okolicznymi rywalami. Udało się jednak zagrać tylko jeden mecz z zaprzyjaźnioną drużyną Piasta Kobylnica. Obecnie najmłodsi Huraganiści mają niestety przymusową przerwę w zajęciach. Miejmy nadzieję, że szybko się spotkamy na treningach!"

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! Przypominamy również, że jeśli szukasz namiarów na trenera lub kierownika danej grupy, zajrzyj w zakładkę Klub -> Trenerzy/kierownicy lub Kontakt. (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • PGBS Pobiedziska gra razem z nami!
  12 czerwca 2024 r.
  PGBS Pobiedziska gra razem z nami!

  Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy w Pobiedziskach sponsor premium naszego klubu ufundował ponad 100. okazjonalnych koszulek na 100-lecie klubu, w których dzieci i młodzież wystąpiła podczas minionego pikniku.

  więcej 
 • Piknik sportowo-rodzinny
  5 czerwca 2024 r.
  Piknik sportowo-rodzinny

  W minioną niedzielę 2 czerwca na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach odbył się piknik sportowo-rodzinny. Było to pierwsze z wielu zaplanowanych wydarzeń, które mają upamiętnić wyjątkowy rok 100-lecia powstania Huraganu Pobiedziska.

  więcej 
 • Podsumowanie weekendu Akademii
  27 maja 2024 r.
  Podsumowanie weekendu Akademii

  Wczoraj zakończyła się 7. kolejka ligowa w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024. Dla najmłodszych zespołów Akademii Huraganu Pobiedziska w kategorii Żaka oraz Skrzata był to ostatni weekend rozgrywek zorganizowanych pod szyldem WZPN w tym sezonie.

  więcej