Trzecia "towarzyska" wygrana

TPS Winogrady Poznań, który w zbliżającym się sezonie rywalizował będzie na boiskach IV ligi był kolejnym sparingowym rywalem naszej drużyny. Czerwono-czarni wygrali na boisku rywala 5:3 (2:1) odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo w trzecim kolejnym meczu towarzyskim. Wcześniej Huraganiści wygrali 2:0 ze Spartą Oborniki i 4:0 z Płomieniem Nekla. Oba mecze rozegrany zostały na wyjeździe.

Boiskowe rywalizacje, zarówno te ligowe jak i towarzyskie pomiędzy Huraganem, a zespołem z poznańskich Winograd przynoszą zawsze dużo bramek. Potwierdziło się to również w sobotnie popołudnie.

Osiem goli zobaczyli dość licznie zgromadzeni jak na sparing kibice na małym, klimatycznym boisku w Poznaniu. Warto zaznaczyć, że okazji na podreperowanie dorobku bramkowego obie drużyny miały jeszcze co najmniej kilka.

Wynik już w 2' minucie otworzyli gospodarze. Pobiedziszczanie odpowiedzieli w 16' i 23' minucie za sprawą kolejno Adama Niedzielskiego oraz Łukasza Maciejewskiego. Przed przerwą więcej bramek nie padło. W drugiej połowie wynik podwyższyli Jakub Matusiak, David Paku-Tshela oraz Mateusz Siemiński, który popisał się pięknym, soczystym uderzeniem zza pola karnego nie dając szans golkiperowi drużyny z Poznania Witoldowi Apanasewiczowi. TPS zdobył bramki na 2:3 i 3:5. Ta ostatnia, tuż przed końcem meczu padła po rzucie karnym za zagranie piłki ręką.

W meczu zagrało 17 zawodników. Zabrakło z różnych przyczyn Macieja Ratajskiego, Daniela Brylewskiego, Przemysława Halasza, Mateusza Chachuły, Igora Watrasa, Marcina Jesionkowskiego oraz Adama Ostajewskiego.

Kolejnym rywalem Huraganistów w przyszłą niedzielę będzie zespół 1920 Mosina. Mecz rozegrany zostanie na własnym terenie. Wcześniej Pobiedziszczan czekają cztery jednostki treningowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pojedynku z TPS Winogrady, która dostępna jest na naszym profilu na facebook (tutaj). (gk)

Sparing: TPS Winogrady Poznań - HURAGAN 3:5 (1:2)

• Sparing: TPS Winogrady Poznań - HURAGAN 3:5 (1:2)