Wicelider bliski pierwszej ligowej porażki...

Remisem 1:1 (0:0) zakończył się zaległy mecz VIII kolejki rozgrywek IV ligi. Huraganiści zremisowali z drugą aktualnie w tabeli Obrą Kościan po golu straconym w 88' minucie meczu.

Punkt zdobyty w starciu z ekipą z Kościana pozwolił na awans na piąte miejsce w tabeli.

W pierwszej odsłonie pomimo dobrej gry czerwono-czarnych i optycznej przewagi gospodarzom nie udało się stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Ciekawe akcje ekipa trenera Ludwiczka wykreowała w 6', 23' i 35' minucie, lecz rywale nie dali się zaskoczyć.

Więcej działo się po przerwie. Pobiedziszczanie nadal lepiej operowali piłką starając się rozmontować szczelną defensywę gości. Blisko było w 46' minucie po zamieszaniu w polu karnym rywali, w 60' w poprzeczkę po rzucie rożnym trafił Tymoteusz Panowicz, a kilka minut później niewiele zabrakło aby Wojciech Kłakulak z bliska trafił do siatki.

Wynik w 72' minucie otworzył "kąśliwym" strzałem zza pola karnego Patryk Jóźwiak. Od tego momentu rywale mocniej zaatakowali chcąc doprowadzić do remisu. Udało się im to tuż przed końcem regulaminowego czasu gry. Z rzutu rożnego głową do siatki piłkę skierował Jakub Borowiak.

Przed meczem z rąk prezesa klubu statuetkę za rozegranie 150. ligowych meczów odebrał Marcin Jędrzejczak. Dziękujemy za blisko już 6 lat gry w czerwono-czarnych barwach!

Szersza fotorelacja przygotowana przez Sobieszkou Fotografia dostępna na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj. (gk)

• VIII kolejka ligowa: HURAGAN - Obra Kościan 1:1 (0:0)