Wygrana seniorów w pierwszym sparingu

Pierwszy z siedmiu zaplanowanych sparingów mają za sobą podopieczni trenerów Pawła Kutyni i Jacka Przybylskiego. Huraganiści pokonali w Trzemesznie ligowego "rówieśnika", czyli lidera V ligi grupy II Koronę Piaski 3:2 (1:0).

Po pierwszych dość wyrównanych 45. minutach nasz zespół prowadził 1:0 po ładnym uderzeniu i golu  Kacpra Bienerta. Tuż po przerwie rywale w trzy minuty wyszli na prowadzenie. Jednak 40. minut drugiej części meczu przebiegło pod dyktando czerwono-czarnych.

Przewaga potwierdzona została dwoma bramkami. W 55' minucie do remisu doprowadził wychowanek, zawodnik rezerw 18-letni Maksymilian Janowski, który trenuje z pierwszym zespołem. "Maks" wykorzystał prostopadłe podanie testowanego zawodnika,  24-letniego Macieja Jakubka (Lider Swarzędz) i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam.

Wynik ustalił pewnym strzałem z rzutu karnego w 81' Patryk Jóźwiak. Huraganiści stworzyli po przerwie co najmniej kilka dogodnych sytuacji, lecz więcej bramek nie padło.

Trener desygnował do gry dwie "dziesiątki", tym samym oprócz pracy w trakcie spotkania pod okiem Roberta Raszewskiego, każdy zawodnik zaliczył 45 minut. Pod nieobecność Macieja Duszyńskiego cały mecz jako jedyny rozegrał nasz golkiper Sławomir Janicki. Obok Duszyńskiego zabrakło jeszcze Niedzielskiego, Ostajewskiego, Siemińskiego i Jesionkowskiego.

W drugiej połowie obok wspomnianego zawodnika Lidera Swarzędz, w barwach HP wystąpił również drugi zawodnik testowany, obrońca 22-letni Waldemar Tyliński (Piast Kobylnica).

Kolejnym rywalem Pobiedziszczan będzie "mocno" uzbrojona w zimowym okienku transferowym, IV ligowa Kotwica Kórnik. Mecz rozegrany zostanie w przyszłą sobotę o godzinie 10. w Poznaniu przy ulicy Gdańskiej. Plan wszystkich gier kontrolnych dostępny w zakładce Seniorzy-> Sparingi (link). (gk)

Sparing: Korona Piaski - HURAGAN 2:3 (0:1)

• Sparing: Korona Piaski - HURAGAN 2:3 (0:1)