Żaki z debiutem, młodziki z przekonującą wygraną

Żaki z debiutem, młodziki z przekonującą wygraną

Kolejną porcję gier na swoim koncie mają młodzi Huraganiści. W mijający weekend do rywalizacji przystąpiła najmłodsza drużyna HP zespół żaka. Tym sposobem wszyscy przedstawiciele Akademii inaugurację rozgrywek maja za sobą.

Na początek i dość nietypowo bo w środę zmagania rozpoczął zespół juniora, który nadrabiał zaległości z pierwszej kolejki. Podopieczni trenera Andrzeja Rittera udali się do Owińsk gdzie podejmowała ich drużyna Błękitnych. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1 a honorowe trafienie zaliczył Dominik Woźniak.

Szansa na przełamanie pojawiła się już w sobotę kiedy to zespół również w roli gości rywalizował z Liderem Swarzędz. Niestety i tym razem lepsi okazali się zawodnicy gospodarzy pokonując nasz zespół 5:2. Strzelcem bramki w tym spotkaniu był ponownie Dominik Woźniak drugi gol padł po uderzeniu samobójczym.

Owocny debiut zaliczył zespół żaka, który udał się do Fałkowa na turniej pod patronatem Wielkopolskiego ZPN. W zawodach konkurował z drużyną LPFA Łubowo oraz PS Gniezno i Mieszko Gniezno, które delegowały po dwa zespoły. Batalia w Fałkowie dostarczyła wiele frajdy i radości naszym reprezentantom wywołując uśmiechy na ich twarzach a to dopiero początek turniejowych zmagań.

Jedyną drużyną, która w tym tygodniu wystąpiła w roli gospodarza był zespół młodzika. Czerwono-czarni przy Kiszkowskiej 7 podejmowali ekipę Juniora Koziegłowy. Spotkanie prowadzone było w szybkim tempie i w pełni kontrolowane przez nasz „team”. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 6:1 i z kompletem punktów po trzeciej serii gier umocnili się na pozycji lidera. Bramki w spotkaniu z Juniorem strzelali: Marcel Hoffman, Paweł Waliszka, Dominik Kuźniarek (2), Wiktor Piechocki i Michał Maciejewski.

W tej serii gier pauzę zaliczyły zespoły orlika i trampkarza, które w tygodniowym treningu szlifowały formę na dalszą część sezonu.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (lg)

 powrót

Podobne Newsy

 • Podsumowanie 6. kolejki ligowej Akademii
  21 maja 2024 r.
  Podsumowanie 6. kolejki ligowej Akademii

  W miniony weekend odbyła się 6. już kolejka ligowa rundy wiosennej wśród zespołów młodzieżowych Huraganu Pobiedziska.
  Tym samym rozpoczęły się mecze rewanżowe, co zwiastuje, że rozgrywki ligowe zmierzają ku rozstrzygającej fazie!

  więcej 
 • Ligowe zmagania Akademii
  14 maja 2024 r.
  Ligowe zmagania Akademii

  W minioną niedzielę zakończyły się zmagania zespołów młodzieżowych Akademii Huraganu Pobiedziska, w ramach 5. kolejki ligowej rundy wiosennej sezonu 2023/2024. W ten weekend w rozgrywkach brały udział wszystkie zespoły młodzieżowe, z wyłączeniem zespołu Orlika.

  więcej 
 • Podsumowanie długiego weekendu Akademii
  9 maja 2024 r.
  Podsumowanie długiego weekendu Akademii

  Dopiero wczoraj zakończyła się 4. kolejka ligowa rundy wiosennej sezonu 2023/2024 w wykonaniu zespołów Akademii Huraganu Pobiedziska. Z uwagi na weekend majowy kolejka była rozciągnięta od 30 kwietnia aż do 8 maja.

  więcej