Zapowiedź - sobota, 16:00, Zamek Gołańcz - HURAGAN

Zapowiedź - sobota, 16:00, Zamek Gołańcz - HURAGAN

W sobotę 5 grudnia (!) o godzinie 16. przy nowo powstałym sztucznym oświetleniu na obiekcie w Gołańczy Huraganiści rozegrają ostatni mecz rundy jesiennej sezonu 2020/21. Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane dwa tygodnie temu, lecz wskutek zagrożenia epidemicznego zostało przełożone.

Będzie to dopiero drugi mecz w tej rundzie na własnym obiekcie przeciwników. Tydzień temu Zamek przegrał z Leśnikiem Margonin 1:4 i z pewnością będzie chciał się zrehabilitować. Wcześniej wszystkie spotkania Zamkowi grali na wyjeździe ze względu na prace remontowe na stadionie (oświetlenie, bieżnia itp.). Huraganiści po trudnych dwóch tygodniach bez meczu, muszą z pewnością po raz ostatni w tym roku mocno się zmobilizować! 

W drużynie z Gołańczy występuje wychowanek naszego klubu 19-letni Mateusz Kozłowski, który jest obecnie wypożyczony z Nielby Wągrowiec do której odszedł w seoznie 2017/18 ze względu na szkołę średnią.

W całej historii na boisku rywala Pobiedziszczanie zagrali dwukrotnie. W 1997 roku we wrześniu podopieczni trenera Zenona Piechockiego w meczu IV ligi przegrali 0:1 po samobójczym trafieniu naszego defensora Sławomira Świątka. Z kolei w 2019 roku, w ostatniej kolejce sezonu 2018/19 (V liga) po trafieniu Igora Watrasa padł remis 1:1.  

Nie lada ciekawostką jest również fakt, że sobotni mecz będzie drugim w historii, oficjalnym spotkaniem Huraganu które rozegrane zostanie w grudniu. W 1953 roku, 6 grudnia czerwono-czarni walczyli w drugim meczu barażowym o awans na ówczesny piąty poziom rozgrywkowy w Polsce z Unią Swarzędz. W Pobiedziskach padł remis 1:1, który dał promocję do B-klasy (obecnie IV liga).

Sobotnie zawody, które rozpoczną się o godzinie 16:00 na obiekcie rywala poprowadzi trójka sędziów z Kolegium Sędziowskiego z Poznania. Głównym będzie Szymon Erenc, a pomagać mu będą Tomasz Nowicki oraz Jacek Plutecki.

Przypominamy, że w związku z sytuacją w kraju mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Wynik meczu na żywo śledzić będzie można na oficjalnym koncie klubu na Twitter (LINK). (gk)

 powrót

Podobne Newsy