Zapowiedź - sobota, 17:00, Polonia Chodzież - HURAGAN

Zapowiedź - sobota, 17:00, Polonia Chodzież - HURAGAN

Już w nadchodzącą sobotę o godzinie 17:00 w VII kolejce spotkań IV ligi grupy wielkopolskiej po raz trzeci w tym sezonie lider rozgrywek Huragan Pobiedziska rozegra mecz na wyjeździe.

Tym razem wybierając się do Margonina gdzie swoje mecze domowe ze względu na remont boiska w Chodzieży rozgrywa Polonia obecnie zajmująca ostatnie miejsce w tabeli.

Już na samym początku należy zaznaczyć, że sponsorem wyjazdu drużyny seniorów do Margonina będzie firma TIP-TOPOL - www.tiptopol.pl. Mająca swoją siedzibę w Pobiedziskach firma jest ekspertem na rynku motoryzacyjnym łącząca w sobie doświadczanie producenta membran oraz ciężarków do wyważania z dystrybucją urządzeń i materiałów dla warsztatów samochodowych oraz organizacją szkoleń. Dziękujemy naszemu wieloletniemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!

Po zwycięskim spotkaniu z Koroną Piaski 2:1 Huragan zmierzy się z beniaminkiem rozgrywek, który do tej pory zanotował tylko jedno zwycięstwo pokonując spadkowicza z III ligi Jarotę Jarocin w Margoninie 3:2. W ostatniej kolejce Poloniści wysoko przegrali na wyjeździe z Victorią Września 1:4. Wart podkreślenia jest fakt, że tylko w dwóch wyżej przytoczonych spotkaniach drużyna z Chodzieży zdołała zdobyć choćby jedną bramkę by w pozostałych czterech przegrać spotkania do zera.

Ostatni pojedynek ligowy pomiędzy Polonią, a Huraganem został rozegrany 29 maja 2021 roku kiedy to na stadionie w Chodzieży Huragan pokonał Polonię 3:1 po bramkach Piceluka, Ratajskiego Żołądkiewicza umacniając tym samym pozycję lidera w walce o awans do IV ligi (skrót meczu tutaj). Natomiast pierwsze historyczne mecze ligowe z Polonią Chodzież odbyły się jeszcze przed II wojną światową, wtedy lepszą okazała się drużyna z Chodzieży. Powojenny bilans spotkań ligowych jest korzystny dla Huraganistów 5 wygranych, 6 remisów i 3 porażki.

Nowością tego sezonu jest możliwość tekstowego śledzenia boiskowych wydarzeń na naszej stronie. W okienku gdzie widnieje informacja "Ostatnie mecze" (na głównej stronie) po rozpoczęciu meczu pojawi się informacja "Wynik na żywo". Po kliknięciu w komunikat lub wynik będzie można na żywo sprawdzać co dzieje się w trakcie meczu. (mw)

 powrót

Podobne Newsy