Zwycięskie pożegnanie 2021 roku!

Dziesiąte zwycięstwo w XIX kolejce IV ligi zaliczyli piłkarze Huraganu. Pobiedziszczanie wygrali na wyjeździe w Wilczynie z miejscowymi Wilkami 4:2 (2:1).

Czerwono-czarni na półmetku rozgrywek zajmują 9. miejsce w stawce 20. drużyn w lidze.

Sobotni mecz rozpoczął się piętnaście minut później ze względu na protest gospodarzy związany z wewnętrzną sytuacją klubu z Wilczyna. Na ten moment udział w rundzie rewanżowej zespołu z powiatu konińskiego stoi pod dużym znakiem zapytania.

Wracając do pojedynku, był on z pewnością ciekawy. Wiele sytuacji bramkowych każdej ze stron powodowało, że nieliczna grupa kibiców nie mogła się nudzić.

Po pierwszych dziesięciu minutach było 2:0 dla HP. Wynik w 6' minucie otworzył "niezniszczalny" 33-letni Mikołaj Witaszyk, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Trzy minuty później gola zdobył Dawid Ciążyński. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki będą kwestią czasu do głosu zaczęli dochodzić rywale.

Dwukrotnie fenomenalnie w bramce czerwono-czarnych spisał się Krzysztof Chmielewski, który w całym meczu kilkukrotnie uchronił Huragan przed utratą gola. Rywali nie udało się jednak zatrzymać w 26' minucie i gospodarze zdobyli gola.

Tuż przed przerwą powinno być 3:1, lecz po faulu na Eryku Drożdżyńskim rzutu karnego nie wykorzystał Bartosz Żołądkiewicz (przestrzelił).

Dziesięć minut po wznowieniu drugiej części meczu było 3:1 po drugim golu w tym meczu Dawida Ciążyńskiego. Gospodarze odpowiedzieli w 66' minucie strzelając ponownie gola kontaktowego.

Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Paweł Piceluk, który po trzech meczach pauzy za czerwoną kartkę wrócił do kadry drużyny.

Należy zaznaczyć, że sponsorem wyjazdu drużyny seniorów do oddalonego od Pobiedzisk o 80 kilometrów Wilczyna była firma Nowigo z Pomarzanowic - producent elementów drewnianych (www.nowigo.pl). Dziękujemy naszemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!

Skład: Krzysztof Chmielewski – Kacper Bienert (75' Daniel Brylewski), Jakub Matusiak, Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski – Dawid Ciążyński, Ryszard Wierzbiński, Eryk Drożdżyński, Bartosz Żołądkiewicz (65' Mateusz Chachuła), Marcin Jędrzejczak (55' Maksymilian Janowski) – Mikołaj Witaszyk (46' Paweł Piceluk). Ponadto w kadrze: Sławomir Janicki, David Paku-Tshela, Mateusz Kozłowski. (gk)

• XIX kolejka ligowa: Wilki Wilczyn - HURAGAN 2:4 (1:2)