10. ligowe zwycięstwo!

Dziesiąte ligowe zwycięstwo, piąte na wyjeździe zaliczyli piłkarze Huraganu. W Objezierzu czerwono-czarni pokonali Spartę Oborniki 3:0 (2:0) dla której była to pierwsza porażka w tym sezonie w roli gospodarza.

Po porażce Pogoni Łobżenica Huraganiści umocnili się na pozycji lidera, powiększając przewagę nad drugim zespołem do 5 oczek.

Do Obornik zespół trenerów Pawła Kutyni i Jacka Przybylskiego udał w mocno okrojonym składzie. Na domiar złego na rozgrzewce odnowił się uraz Patrykowi Jóźwiakowi, a do gry nie jest jeszcze gotowy Eryk Drożdżyński. Kwarantanny, choroby i kontuzje spowodowały, że w sobotę ostatecznie nie mogło zagrać aż 10 zawodników!

Wracając do meczu, Huraganiści wygrali spotkanie w pełni zasłużenie i pewnie. Goście kontrolowali przebieg meczu i do przerwy prowadzili już 2:0.  W pierwszych 30 minutach nasz zespół stworzył sobie trzy dobre sytuacje do zdobycia bramki.

Prowadzanie w 37 minucie uzyskał Dawid Ciążyński, który z bliska, pewnie pokonał Jacka Wosickiego po podaniu Przemysława Halasza. Sześć minut później było 2:0 po zagraniu Bartosza Żołądkiewicza i trafieniu Kacpra Bienerta. Tuż przed przerwą w poprzeczkę z dystansu trafił jeszcze Marcin Jędrzejczak.

W 52 minucie po rzucie rożnym, strzale Macieja Ratajskiego i zamieszaniu w polu karnym rywali, z linii piłkę wybyli obrońcy Sparty. Wynik ustalił na kwadrans przed końcem ładnym strzałem wspomniany już Jędrzejczak. Przy trafianiu "Cinka" ładną asystą popisał się 17-letni Mikołaj Pluciński, który w 85 minucie mógł zdobyć swoją pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie, lecz w sytuacji sam na sam bramkarz Sparty wybił piłkę na róg.

Już w najbliższą środę o godzinie 19. w Pobiedziskach zagramy o finał rozgrywek Fortuna Okręgowego Pucharu Polski. Rywalem Pobiedziszczan będzie Stella Luboń z którą w ubiegłym roku zasłużenie przegraliśmy w finale tych rozgrywek 1:3. Przypomnijmy, że niestety na terenie stadionu nie będą mogli pojawić się kibice.

Skład: Sławomir Janicki - Marcin Pająk, Łukasz Maciejewski, Maciej Ratajski, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak, Piotr Trepka, Bartosz Żołądkiewicz, Przemysław Halasz, Dawid Ciążyński (65' Mateusz Siemiński) - Marcin Jesionkowski (65' Mikołaj Pluciński). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Patryk Jóźwiak, Eryk Drożdżyński. (gk)

XII kolejka ligowa: Sparta Oborniki - HURAGAN 0:3 (0:2)

• XII kolejka ligowa: Sparta Oborniki - HURAGAN 0:3 (0:2)