Cenna lekcja od wicelidera IV ligi

Cenna lekcja od wicelidera IV ligi

W trzecim meczu kontrolnym rozegranym na sztucznej nawierzchni w Swarzędzu Huraganiści przegrali z drugim zespołem wielkopolskiej IV ligi, jednym z głównych faworytów do awansu do III, miejscową Unią 3:0 (2:0). W dwóch pierwszych sparingach czerwono-czarni wygrali po 1:0. 

Trenerzy Kutynia i Przybylski po raz trzeci w tym roku mieli do dyspozycji 22 zawodników, desygnując do gry dwie "11" (w tym 3 testowanych). Zabrakło Chachuły, Witaszyka, Putry, Maciejewskiego, kontuzjowanego Siemińskiego oraz juniorów trenujących z pierwszą drużyną Ostajewskiego i Bissingera.

Zespół Swarzędzkiej Unii, rozegrał dotychczas pięć sparingów, wygrywając cztery z nich m.in. z liderem I ligi Wartą Poznań (porażka 0:3), III-ligowym Górnikiem Konin (wygrana 3:0) czy IV-ligowym TPS Winogrady Poznań (wygrana 5:0). 

Rywale w pierwszej części meczu zdecydowanie przeważali na boisku, pokazując piłkarską jakość potwierdzając tym samym III-ligowe aspiracje. Do przerwy Unici prowadzili 2:0. Gola na 1:0 w 10 minucie z rzutu karnego zdobył dobrze znany w Pobiedziskach, były piłkarz HP Tomasz Neumann. Pomimo przewagi miejscowych Huragan kilkukrotnie groźnie próbował skontrować rywali, lecz nie udało się zdobyć gola.

Po przerwie obraz gry się zmienił, mecz się wyrównał. Tuż po przerwie sytuacji sam na sam nie wykorzystał powracający po kontuzji Marcin Jędrzejczak. Dwie dobre okazje na zdobycie bramki miał m.in. Igor Watras. Groźnie pod bramką Dariusza Nowaka, który również w przeszłości brownił barw HP było po akcji Davida Paku-Tsheli. Gola ustalającego wynik meczu w 78 minucie Unia zdobyła po wrzutce i precyzyjnym strzale głową.

Pomimo niekorzystnego rezultatu był to z pewnością bardzo pożyteczny sprawdzian na tle jednego z najsilniejszych obecnie zespołów w województwie wielkopolskim.

W najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 w Poznaniu przy ulicy Gdańskiej Huraganiści zagrają kolejny test-mecz. Rywalem będzie Lipno Stęszew (V-liga, 11m-ce).  (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Seniorski raport zdrowotny
  16 lutego 2024 r.
  Seniorski raport zdrowotny

  Cztery tygodnie treningów za, cztery przed. Huraganiści są na półmetku przygotowań. Zaglądamy do "szatni" aby poinformować jak wygląda sytuacja zdrowotna naszej drużyny.

  więcej 
 • Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing
  2 lutego 2024 r.
  Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing

  Dwa tygodnie okresu przygotowawczego mają za sobą piłkarze pierwszej drużyny naszego klubu. Huraganiści zaliczyli w tym czasie sześć intensywnych jednostek treningowych.

  więcej 
 • Seniorzy wrócili do treningów
  22 stycznia 2024 r.
  Seniorzy wrócili do treningów

  W poniedziałek 22 stycznia na pierwszym treningu zimowego okresu przygotowawczego spotkali się seniorzy naszego klubu. Zajęcia poprzedziło spotkanie organizacyjne na którym trener Damian Ludwiczak przedstawił plan działań na najbliższe osiem tygodni pracy.

  więcej